Арсенал, Динамо, Ајнтрахт, Наполи у осмини финала

Фудбалери Арсенала, Динама из Загреба, Ајнтрахта, Наполија, Салцбурга, Валенсије, Виљареала и Зенита обезбедили су вечерас пласман у осмину финала Лиге Европе.

Фудбалери Арсенала су, после пораза од 1:0 у првом мечу, вечерас победили БАТЕ Борисов са 3:0. Арсенал је повео у четвртом минуту аутоголом Волкова, на 2:0 је у 39. минуту повисио Шкодран Мустафи, а коначан резултат поставио је Сократис у 60. минуту, преноси Бета.

Ајнтрахјт је у осмину финала Лиге Европа прошао након победе од 4:1 против Шахтјора. Први меч завршен је нерешено 2:2. Први погодак за немачки тим постигао је Лука Јовић у 23. минуту, а потом су се у стрелце уписали и Себастјан Але два пута и Анте Ребић.

Фудбалери Наполија су, после победе од 3:1 у првом мечу, на свом терену били бољи од Цириха са 2:0. Стрелци за италијански тим били су Симоне Верди и Адам Унас.

Загребачки Динамо је у осмину финала прошао елиминисавши Викторију Плзењ. Динамо је у првом мечу поражен са 2:1, али је вечерас славио са 3:0. Стрелци на Максимиру били су Мислав Оршић, Емир Дилавер и Бруно Петковић.

Валенсија је голом Гамеира славила против Селтика са 1:0 и тако, након победе од 2:0, потврдила пролаз даље.

Виљареал и Спортинг су одиграли 1:1, а пролаз у наредну рунду обезбедио је шпански тим због тријумфа од 1:0 у првом мечу.

Пролаз даље обезбедио је и Салцбург који је са 4:0 био бољи од Брижа, као Зенит који је са 3:1 славио против Фенербахчеа.