Sport

Atomski tenis u Rimu, Đoković jači od Nišikorija i povrede

U finalu mastersa u Rimu igraće u nedelju od 17 časova dvojica najboljih na ATP listi, Srbin Novak Djokovic i Britanac Endi Marej.

Moć broja jedan na svojoj koži osetio je odlični Japanac Kei Nišikori. Protivnik je pružio sjajan otpor. Osvojio je prvi set, vrebao šansu u drugom, ali onda se Novak izdigao, pojačao tempo i preokrenuo rezultat. Japanac je uspeo da se vrati u trećem setu, ali je naš as uspeo da u taj-brejku bude skoncentrisaniji i dobije ga rezultatom 7:5. Ispostaviće se da je Đoković bes nakon neopravdane opomene sudije Lajanija pretvori u dodatnu snagu da preokrene meč u svoju korist.

Sve je krenulo loše po našeg asa. Već u prvom gemu je povredio zglob leve noge. Nakon ukazane pomoći stisnuo je zube i nastavio meč. Iako je na svaki servis protivnika imao po brejk šansu, ipak Nišikori je bio taj koji je oduzimao servise protivniku. To mu je pošlo za rukom u dva navrata, pa je lako osvojio prvi set sa 6:2.

Novak je i u drugom setu nastavio da stvara šanse. U drugom gemu je propustio čak četiri, od toga tri vezane. Potom je set ušao u mirniji period, sve do rezultata 4:3 za našeg asa. Tada Đoković ponovo propušta dve vezane brejk lopte.

Naš teniser se ne predaje, nakon osvojenog servisa ponovo pritiska servis protivnika i osvaja set loptu. Novak uspeva da je iskoristi i dobije drugi set sa 6:4. Ovo je Đokoviću bila deseta brejk lopta u meča, a prva iskorišćena.

Đoković je fantastično ušao u treći set. Ekspresno uz jedan brejk dolazi do prednosti od 3:0. Novak je propustio još nekoliko prilika da oduzme servis Japancu. Kada se očekivalo da će naš as rutinski privesti meč kraju Nišikori se vratio u meč. U sedmom gemu koristi treću brejk loptu i vraća brejk, 4:3. Japanac potom stiže do izjednačenja.

Bespoštedna borba u nastavku. Igrači su se razleteli po terenu, kao da je početak meča. Borba za svaku loptu, napad na sevis protivnika. Prvi do meč lopte dolazi naš teniser i to na servis protivnika, međutim Nišikori uspeva da se odbrani, 5:5.

Usledio je taj brejk u kome je viđeno pet mini brejkova, naš as je napravio jedan više i dobio taj-brejk sa 7:5 i rešio meč u svoju korist.

Tok meča:

23.14 – Taj brejk, Đoković – Nišikori: 0:1 mb, 1:1mb, 1:2, 1:3mb, 2:3, 3:3mb, 4:3mb, 5:3, 6:3, 6:4, 6:5, 7:5, kraj (mb – mini brejk)

23.04 – Nišikori sa nulom osvaja gem, 6:6, taj brejk

23.00 – Novak lako osvaja svoj servis za 6:5 u trećem setu.

22.57 – Sada Novak pritiska protivnikov servis 15:30. Japanac se brani, 30:30. Potom Đoković dolazi do prve meč lopte. Ne koristi je. Potom Nišikori dolazi do gem lopte. Asom uspeva da stigne do izjednačenja – 5:5.

22.50 – Nišikori ponovo napada servis našeg tenisera, 15:30. Novak uspeva da se odbrani, 30:30, a potom dolazi do gem lopte, sjajan servis za 5:4.

22.46 – Japanac zatim osvaja svoj servis za izjednačenje u trećem setu, 4:4.

22.42 – Nišikori pokušava da se vrati u meč. Pritiska servis našeg tenisera, 15:30, a potom dolazi do brejk šanse. Novak odbija napad, izjednačenje. Nova šansa za protivnika. U tom trenutku nesvakidašnja situacija, sudija je primetio da je novaku pukla žica na reketu i rekao mu da ga zameni. Usledilo je novo izjednačenje, a potom i treća brejk šansa za protivnika. Koristi je i vraća brejk, 4:3.

22.33 – Novak ponovo napada servis Japanca, 0:30, protivnik uspeva da se izvuče, 30:30. Ipak naš teniser dolazi do brejk šanse, propušta je. Usledilo je još jedno izjednačenje nakon prednosti za protivnika. Naš teniser osvaja i drugu šansu, novo izjednačenje. Nišikori uspeva da veže dva poena i osvoji gem, 4:2.

22.23 – Đoković nastavlja da održava prednost, osvaja svoj servis, 4:1.

22.18 – Novi problemi za Japanca na njegov servis, ipak uspeva da se izvuče i smanji prednost našeg tenisera, 3:1.

22.12 – U narednom gemu Nišikori uzvraća, 30:40. Novak uspeva da se izvuče, izjednačenje. Japanac osvaja i drugu brejk šansu, novo izjednačenje. Naš teniser vezuje još dva poena i time potvrđuje brejk, 3:0. U ovom gemu viđen je sjajan poen našeg asa.

22.05 – Đoković dolazi do ranog brejka. Koristi prvu brejk šansu u trećem setu, 2:0.

21.59 – Novak osvaja uvodni gemtrećeg seta, 1:0.

21.53 – Na servis protivnika Đoković osvaja prvu set loptu, 30:40. Koristi je i dobija drugi set sa 6:4.

21.45 – Đoković sa nulom osvaja svoj servis – 5:4.

21.43 – Nova šansa za našeg asa na servis Japanca, 0:30, a potom dolazi do dve vezane brejk prilike. Propušta obe. Nišikori vezuje još dva poena i osvaja gem, 4:4.

21.33 – Novak uspeva da se smiri i lako osvoji svoj servis gem, 4:3.

21.30 – Na servis Nišikorija, sudija Lajani dodeljuje opomenu Novaku, zbog navodnog namernog gađanja skupljača loptica. Vidno iznerviran Đoković nije uspeo da se vrati u gem, 3:3.

21.23 – Novak uz malo problema osvaja svoj servis, 3:2.

21.18 – Protivnik je siguran na svoj servis – 2:2.

21.13 – Nišikori pritiska servis našeg tenisera i osvaja prvu brejk šansu u drugom setu. Novak uspeva da se izvuče, izjednačenje. Đoković vezuje još dva poena i osvaja gem, 2:1.

21.10 – Na servis protivnika naš teniser osvaja tri vezane brejk šanse. Propušta ih, izjednačenje. Usledila su još dva izjednačenja nakon prednosti za Nišikorija. Zatim Novak osvaja i četvrtu brejk šansu u ovom gemu, i ona odlazi u nepovrat. Potom Nišikori vezuje dva poena i osvaja gem, 1:1.

21.00 – Novak je siguran na startu drugog seta 1:0

20.55 – Japanac lako dobija svoj servis i osvaja prvi set sa 6:2.

20.50 – Nišikori ponovo ima priliku, 0:30, a potom dolazi do dve vezane brejk šanse. Koristi prvu i sada ima šansu da servisom reši set u svoju korist, 2:5.

20.48 – Na servis protivnika ponovo se igralo na razliku, i opet Japanac izlazi kao pobednik, 2:4.

20.41 – Naš teniser osvaja svoj servis gem sa nulom i prekida seriju protivnika, 2:3.

20.39 – U narednom gemu Novak ponovo osvaja brejk loptu, 30:40. Nišikori uspeva da se izvuče, izjednačenje. Japanac uspeva da osvoji gem i potvrdi brejk, 1:3.

20.33 – Sada Japanac preti, 15:30, a potom osvaja i brejk šansu, 30:40. Koristi je i ima brejk prednosti.

20.28 – Novak pritiska servis protivnika, 15:30. Nišikori uspeva da se izvuče, 40:30. Đoković, iako još uvek oseća neprijatnost u zlobu, uspeva da osvoji prvu brejk loptu na meču, propušta šansu. Uspeva da osvoji još jednu, usledilo je novo izjednačenje. Potom Nišikori vezuje još dva poena i osvaja gem, 1:1.

20.23 – Zglob je saniran i Novak nastavlja meč.

20.17 – Novak je pozvao fizioterapeuta i nakon kosultacija uzeo je medicinski tajm-aut kako bi mu sanirali zglob.

20.15 – Mali problemi na startu. Nakon osvojenog uvodnog gema Novak se uhvatio za zglob leve noge.

20.12 – Počeo je meč između Đokovića i Nišikorija …

20.04 – Na podbacivanju novčića više sreće je imao Nišikori, ali je izabrao da prvi prima servis.

20.03 – Igrači su izašli na teren. Nakon zagrevanja očekujemo početak meča.