Аутогол „отписао” Ивањичане

Два од три пута на сусрету 29. кола у Ивањици, мрежу су тресли фудбалери Јавора, али су поклекли пред шампионом. Аутогол Ђорђа Црномарковића однео је последњу наду домаћих да могу да се пласирају у плеј-оф Суперлиге: Јавор – Партизан 1:2 (0:2).

Иако нису пуно показали, „црно-бели” су имали мирну утакмицу до 73. минута, када је велики кикс направио голман Шаранов. Њихова одбрана је и овога пута исказивала слабости, дозволивши ривалу две велике прилике у првом полувремену.

Гости су повели већ у четвртом минуту преко Немање Михајловића. Левокрилни нападач је, после дриблинга, са 15 метара постигао свој први суперлигашки погодак у дресу Партизана. У 63. минуту је имао добру ситуацију после грешке дефанзиваца Јавора, који су му оставили лопту и отворен пут ка голу, али се није снашао.

Јавор је до изједначења могао у седмом минуту, када се Елиомар нашао сам пред Шарановим, али шутирао у њега. Бразилац који је до зимус био под уговором са „црно-белима”, у 24. минуту је замењен због повреде. Пет минута касније било је 2:0. Лукић је избио испред голмана Ђогатовића и одлучио да одигра десно за Божинова, Црномарковић је то могао лако да осујети, али је неспретном интервенцијом погодио сопствени гол.

После тога, практично до краја, иницијативу је имао Јавор, који је у финишу прве половине меча пропустио две изгледне ситуације. У 40. минуту, Ђокић у петерцу није захватио одличан центаршут. У 43. Дражић је био неодлучан у отвореној позицији на десетак метара од гола.

У наставку, Партизан је имао две веће грешке. У 56. минуту је Богосавац поклонио шансу, али је то исправио Бандаловски. У 73. Милетић је са близу 30 метара упутио наизглед безопасан ударац, но Шаранов је само одбио лопту. Стефан Дражић је притрчао и смањио на 2:1. Ипак, после тога је екипа тренера Додића запретила само још шутем Стојаковића у надокнади времена.

Партизан је у 87. минуту могао до трећег поготка, но Косовић је погодио пречку. У редовима победника због повреде није било Алена Стевановића. Овим исходом дефинисано је где ће се играти трећи „вечити” дерби ове сезоне – на стадиону „Рајко Митић”.

Стадион Јавора. Гледалаца: 1.500. Судија: Дејан Сантрач (Павлиш). Стрелци: 0:1 Михајловић у 4, 0:2 Црномарковић аутогол у 29, 1:2 Дражић у 73. Жути картони: Миловић, Гајић (Јавор), Гогуа (Партизан).

Јавор: Ђогатовић 6, Гајић 6, Милетић 6, Миловић 6, Црномарковић 5, Ађуру 6 (од 63. Стојаковић 6), Доцић 6, Ђокић 6, Елиомар -(од 24. Јосовић 6), Гафуров 6 (од 78. Зечевић -), Дражић 6.

Партизан: Шаранов 5, Бандаловски 6, Гогуа 6, Јовановић 6, Богосавац 6, Косовић 6, Брашанац 6, Илић 6 (од 57. Јевтовић 6), Лукић 6(од 68. Голубовић -), Михајловић 7, Божинов 6 (од 57. Влаховић -).