Sport

Bajern slavio u Štutgartu

Bajern pet kola pre kaja ima 75 bodova, osam više od Borusije Dortmund, koja ima utakmicu manje.

Gregor Nidermajer postigao je autogol u 31. minutu, David Alaba je u 52. povećao prednost, smanjio je Danijel Didavi u 63, a konačan rezultat postavio je Daglas Kosta u 89.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao je celu utakmicu za Štutgart.

Ekipa Augsburga je izašla iz zone ispadanja, pošto je u direktnom duelu u borbi za opstanak pobedila Verder u gostima sa 2:1.

Verder je vodio na poluvremenu golom Florijana Griliča, ali su Alfred Finbogason i Hong Jong-Ho preokrenuli u drugom delu.

Augsburg je 15. sa 30 bodova, dva više od Verdera koji je poziciju ispod.

Borusija Menhengladbah je zakomplikovala svoju borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona, pošto je neočekivano sa 1:0 poražena od Ingolštata u gostima.

Junak Ingolštata bio je Moric Hartman, koji je dao gol u 88. minutu.

Borusija je četvrta sa 45 bodova, koliko uz uutakmicu manje ima Bajer Leverkuzen. Slede Majnc i Šalke sa po 44.

Hamburg je na svom stadionu izgubio od Darmštata sa 2:1, dok je Hofenhajm u gostima sa 2:0 pobedio Ajntraht.