Novosti online

Барселона после преокрета победила Атлетико

Фудбалери Барселоне победили су на свом терену Атлетико Мадрид са 2:1 после преокрета, у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона, у коме су гости скоро сат времена одиграли са 10 играча.Оба гола за Барселону постигао је Луис Суарес, док је Атлетико повео голом Фернанда Тореса, који је искључен у 35. минуту због другог жутог картона.

Атлетико је повео у 25. минуту. Коке је примио лопту на око 25 метара од гола и сјајно је пронашао рупу у задњој линији Барселоне и тамо проследио лопту, где се нашао Торес и проследио лопту кроз ноге Марк-Андреу тер Штегену.„Јорганџије” су, међутим, 10 минута касније остали без стрелца јединог гола, пошто је Торес прегрубо стартовао на противника и добио други жути картон.

Барселона је офанзивно почела друго полувреме, тако да је Нејмар у 51. минуту погодио пречку.

У 63. минуту, Ђорди Алба је послао пас Суаресу, који је из близине савладао Јана Облака.

Атлетико је био у неколико обећавајућих ситуација, али није стварао праве прилике, да би Суарес у 74. минуту донео вођство домаћем тиму.

Дани Алвес је са десне стране послао леп центаршут у шеснаестерац, где се нашао Суарес и главом са земље је сместио лопту у мрежу за 2:1, преноси Бета.