Бенфика и у реваншу победила Зенит за четвртфинале ЛШ

САНКТ ПЕТЕРБУРГ – Фудбалери Бенфике пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су и вечерас у реваншу у Санкт Петербургу са 2:1 победили Зенит.

Бенфика је прву утакмицу у Лисабону добила са 1:0. Зенит је у реваншу водио голом Хулка у 69. минуту, у 85. је изједначио Николас Гаитан, а победу гостима донео Талиска у шестом минуту судијске надокнаде.

Зенит је имао иницијативу од почетка утакмице, али без озбиљнијих шанси, све до гола Хулка.

Жирков је био снажнији у дуелу с Нелсоном Семедом, потом одлично прошао по левој страни и центрирао у петерац, где је Хулк био неометан и са три метра ударцем главом постигао погодак.

Фудбалери Бенфике су бурно реаговали због одлуке арбитра Виктора Касаија да не досуди прекршај над десним беком португалског тима у том дуелу.

Бенфика је потом била агресивнија, али је посебно расположен био голман Зенита Јуриј Лодигин.

Лодигин је прво одлично одбранио шут Виктора Нилсон-Линделофа, али је потом шест минута пре краја био немоћан, иако је и тад одлично зауставио ударац Раула Хименеса са тридесетак метара.

Голман руског клуба је одбранио шут Хименеса који је ишао у горњи десни угао, лопта је после тога погодила пречку, а најбржи је био Гаитан, који је утрчао испред Николаса Ломбаетса и лако постигао погодак. Победу Бенфики донео је резервиста Талиска у надокнади.

Трагичар Зенита био је нападач Артјом Џјуба, који је у другом полувремену, пре изједначујућег гола Бенфике, пропустио две изгледне прилике.

Репрезентативац Србије Љубомир Фејса играо је целу утакмицу за Бенфику.

Друга данашња утакмица играће се од 20.45, када ће Челси у Лондону дочекати Пари Сен Жермен. Гости после првог сусрета имају предност од 2:1. (Бета)