Борац, Спартак, Јавор и Партизан полуфиналисти Купа Србије

ЧАЧАК/ЈАГОДИНА/ИВАЊИЦА-БЕОГРАД – Фудбалери чачанског Борца, суботичког Спартака, Јавора и Партизана пласирали су се у полуфинале Купа Србије.

Борац је у Чачку славио против ОФК Београда 2:0 погоцима Марија Маслаћа у 63. и Срђана Вујаклије у 80. минуту, док је Спартак као гост надиграо Јагодину, истим резултатом, а Огњен Мудрински је са два гола у финишу против бившег клуба донео пролаз даље.

У Ивањици Јавор и Војводина су одиграли 2:2, а домаћин је прошао даље на „пенал лутрији” – 5:3.

Јавор је повео голом Марка Доцића у 25. минуту из слободног ударца, али су у наставку Новосађани преокренули.

Прво је изједначио Никола Ашћерић у 47. минуту, да би Филип Малбашић у 68. минуту донео предност екипи Ненада Лалатовића. Ипак, у претпоследњем минуту изједначио је Јован Ђокић.

У пенал серији Јавор је погодио свих пет пута, а пресудио је голман Ивањичана Владан Ђогатовић, који је одбранио пенал Лазару Росићу.

И фудбалери Партизана пласирали су се у полуфинале Купа Србије, пошто су вечерас на свом терену победили Раднички из Ниша са 2:0 у утакмици која је одиграна пред празним трибинама.

Голове за црно-беле постигли су Немања Михајловић у 18. и Ален Стевановић у 80. минуту. Партизан је могао и убедљивије да слави, али је Михајловић промашио пенал. Меч је игран без публике због нереда у „вечитом” дербију. Партизан је након неколико уводних минута утакмице преузео иницијативу, али се на почетку меча ништа значајније није дешавало пред празним трибинама стадиона у Хумској. Прву праву прилику црно-бели су и претворили у гол, стрелац је био Мијахловић, али остаје утисак да је погодак нерегуларан.

Наиме, Немања Косовић је послао лопту ка једном од најбољих играча Партизана овог пролећа, али је Саса Лукић дотакао, па се Михајловић нашао у офсајду из којег је затресао мрежу гостију. Седам минута касније, на другој страни, покушао је Саша Марјановић ударцем са више од 20 метара, али је Бојан Шаранов био на правом месту. У 28. минуту Михајловић је могао да реши питање победника овог четвртфинала, изашао је сам испред Александра Јованов ића, али је голман Радничог изашао као победник из тог дуела.

До краја полувремена виђено је још неколико прилика, покушавали су Михајловић и Миодраг Тодоровић из Радничког, али резултат се није мењао. У 50. минуту Партизан није искористио најбољу шансу на утакмици – једанаестерац. Радош Булатовић играо руком у казненом простору, судија Милорад Мажи јећ показао на белу тачку, али је ударац Михајловића одбранио Јовановић.

Изабраници Ивана Томића су у наставку меча имали више лопту у свом поседу, али без конкретне завршнице све до 80. минута када је Стевановић постигао гол са петнаестак метара.

Два минута касније Марјановић је одлично извео слободан ударац, али је Шаранов добро интервенисао, па се меч завршио победом и пласманом Партизана у полуфинале Купа.

Полуфинални мечеви играју се 16. марта и 20. априла, док је финале заказано за 11. мај, преноси Бета.