Sport

Čelsi osvojio šestu titulu prvaka Engleske

Fudbaleri Čelsija osvojili su svoju šestu titulu prvaka Engleske, pošto su u petak uveče na gostovanju pobedili Vest Bromvič Albion sa 1:0, i tako stekli nedostižnu prednost dva kola pre kraja Premijer lige.

Čelsi dve utakmice pre završetka takmičenja u Premijer ligi ima 87 bodova, 10 više od drugoplasiranog Totenhema, koji ima i utakmicu manje.

Jedini gol za trijumf Čelsija postigao je Miši Batšuaji u 82. minutu posle centaršuta Sesara Aspilikuete sa desnog boka.

Ovo je prvi trofej Čelsija od kada je na klupu londonskog tima došao Italijan Antonio Konte, a peti u Premijer ligi od dolaska vlasnika Romana Abramoviča.

Čelsi je od početka utakmice imao inicijativu, ali sve do 82. minuta nije uspeo da zatrese mrežu VBA koji je takodje imao nekoliko dobrih prilika pred golom Tiba Kurtoe.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za ekipu Čelsija.

U drugoj utakmici 36. kola Premijer lige, Everton je na svom stadionu pobedio Votford sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Ros Barkli u 56. minutu.