Црвена звезда у полуфиналу са Партизаном

Ниш – Повела је Звезда са 9:0, одмах затим и са 11:0 и дала на знање и присутним љубитељима кошарке и симпатичној екипи из Смедерева да је најозбиљније ушла у овај четвртфинални меч националног купа. Прве поене за Смедерево постиже Милан Антић тек у 4. минуту сусрета, а потом Саша Ђорђевић погађа „тројку“ и смањује предност „црвено-белих“ на 5:13. Исти играч постиже потом још два, а Јован Антић три поена и на семафору је 10:13. Ипак играчи Звезде брзо долазе поново на девет поена предности – 19:10 (7. минут), потом експресно и на 18 разлике (30:12) ефектним закуцавањима Цирбеса и са по две „тројке“ Ребића и Мицића.

На почетку друге четвртине опет три поена Ђорђевића, али то је само тренутни блесак екипе из Смедерева јер искусни, бољи и квалитетнији „црвено-бели“ долазе у 17. минуту на „плус 22 (41:19), а на завршетку полувремена воде са 47:24.

И у другом делу сусрета наш тренутно најбољи и најспремнији кошаркашки колектив наставио је добром игром у одбрани, у скоку у свему надвисио играче из Смедерева и, иако су обе екипе биле мање ефикасне него дотле, Звезда је стекла још већу предност. Тренер Радоњић пружио је шансу свим кошаркашима из састава и овај период, са врло мало кошева, добили су „црвено бели“ са 14:11, и на крају треће четвртине резултат је био 61:35 за Звезду.

Највише ефектних потеза било у последњој четвртини када су растерећени резултатом кошаркаши и једне и друге екипе одиграли „за публику“. Дангубић и Гудурић на једној и Ђорђевић на другој страни погађали су „тројке“, под обручима доминирали су у редовима Звезде Цирбес, Симанић и Симоновић, а код Смедерева лавовски се борили Василић и Дедијер. Иако је разлика у класи била велика и очигледна, љубитељи кошарке су уживали до последњег тренутка меча који је завршен резултатом 89:44 за Црвену звезду која ће вечерас играти са Партизаном у полуфиналу.

Дворана Чаир. Гледалаца: више од 4.000 гледалаца. Судије: Јевтовић, Нинковић, Миловановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кинси 6, Ребић 15, Дангубић 8, Лазић 3, Симанић 10, Мицић 10, Тејић 8, Симоновић 3, Гудурић 10, Милер 6, Цирбес 4, Штимац 6.

СМЕДЕРЕВО: Роган . Боровић 3, М. Антић 4, Ј. Антић 3, Дедијер 4, Рнић 2, Ђорђевић 13, Љубисављевић 3, Торбица, Василић 12, Костић , Беслаћ.