„Црвено-бели“ наставили победнички низ

Фудбалери Црвене звезде и даље не знају за пораз у домаћем шампионату. Они су у 23. колу Суперлиге савладали Младост са 2:1 (0:0) головима Дамијена ле Талека и Уга Вијеире, док је једини погодак за госте постигао Стеван Луковић. „Црвено-бели“ су забележили 20. узастопну победу, а 21. у првенству и у добром расположењу дочекују „вечити“ дерби са Партизаном који се игра следећег викенда.

Екипа из Љутице Богдана се доста мучила на јучерашњем мечу, гости из Лучана су се добро бранили и угрожавали противника из контранапада. Младост је имала неколико прилика да поведе, али је Звезда на крају славила теже него што се очекивало.

Тренер Миодраг Божовић је у стартну поставу уврстио новајлије Дамијена ле Талека и Едсона Силву. Ле Талек је утакмицу почео на позицији задњег везног где је играо у тандему са Мичелом Доналдом док је Марко Грујић имао офанзивнију улогу иза нападача Уга Вијеире.

Гости су запретили одмах на почетку пошто су за прва три минута имали две добре прилике преко брзоногог Мишела Вајана. Прво га је Луковић клизећим стартом спречио да шутира са десетак метара, а затим је голман Дамир Кахриман био сигуран после његовог шута са два метра. „Црвено-бели“ су могли да поведу у десетом минуту када је Вијеира након паса Доналда у паду захватио лопту, али је шутирао поред стативе.

Португалац се опробао и у 22. минуту када је издржао дуеле са тројицом противничких играча, ушао у шеснаестерац, а затим је направио фаул над голманом Крзнарићем. Катаи је у 34. минуту прошао по левој страни и шутирао из „мртвог угла“, али је Крзнарић интервенисао. „Црвено-бели“ су могли да постигну поготак у другом минуту зауставног времена, Вијеира је са десетак минута шутирао под пречку, али је његов ударац изблокиран.

Грујић је у 55. минуту шутирао са 20-ак метара, лопта је погодила једног играча Младости, међутим, Крзнарић је врховима прстију успео да одбрани. Два минута касније екипа из Лучана је имала најбољу прилику на мечу. Шутирао је Вајан, лопта се одбила до Саше Јовановића који је био сам пред Кахриманом. Покушао је са десетак метара искоса, али је голман Звезде био успешнији. Његов промашај је могао да казни Марко Грујић који је у 64. минуту са двадесетак метара шутирао поред стативе.

„Црвено-бели“ су повели у 73. минуту голом дебитанта Демијена ле Талека. Ибањез је извео слободан ударац са леве стране, гости су избили лопту на супротну страну до Петковића који је центрирао до Француза. Ле Талек је са дванаест метара, главом, послао лопту у десни угао Крзнароћевог гола. Домаћин је водио само седам минута. Луковић је искористио збуњеност противничке одбране и голом са 18 метара изједначио на 1:1. Осам минута пре краја меча Звезда је дошла до победе. Плавшић је започео акцију по левој страни, додао лопту до Ибањеза који је асистирао Вијеири за 2:1.

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 17.200. Судија: Киш Чепеги (Нови Сад). Стрелци: 1:0 Ле Талек (73), 1:1 Луковић (80), 2:1 Вијеира (82). Жути картони: Едсон (Црвена звезда), Милосављевић, Лука (Младост).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман 7, Петковић 7 (од 90. Павићевић –), Едсон 7, Луковић 7, Ибањез 7, Ле Талек 8, Доналд 7,5, Грујић 7,5, Срнић 7 (од 65. Плавшић 7), Катаи 7 (од 81. Бабунски –), Вијеира 8. Тренер: Божовић.

МЛАДОСТ: Крзнарић 8, Пешић 7 (од 92. Чечарић –), Живановић 7, Саничанин 7, Китановски 7, Луковић 7,5, Станојевић 7, Милосављевић 7, Гаврић 7, С. Јовановић 7, Вајан 7,5 (од 74. Лука –). Тренер: Миловановић.