„Црвено-бели“ победом прославили рођендан

Фудбалери Црвене звезде и даље не знају за пораз у домаћем шампионату. Они су у 25. колу савладали Јагодину са 3:1 (0:0), чиме су остварили 22 узастопни тријумф. Голове за екипу из Љутице Богдана постигли су Луис Ибањез, Александар Катаи и Уго Вијеира, док је једини стрелац за госте био Александар Јевтић.

Иако су гости били на 14. месту пре ове утакмице нису дошли на стадион „Рајко Митић“ да би се бранили. Јагодина је била боља у првом полувремену, а имала је три одличне прилике да поведе преко Савковића. Након уласка Срђана Плавшића и Михаила Ристића Звезда је заиграла боље и успела да „сломи“ отпор противника.

У односу на дерби са Партизаном тренер Миодраг Божовић је направио само једну измену пошто је уместо суспендованог капитена Александра Луковића заиграо новајлија Едсон. Он је чинио штоперки тандем заједно са Савом Павићевићем. Домаћин је могао да поведе већ у петом минуту. Петковић је по десној страни додао лопту Катаију, а он је упутио ка Вијеири. Међутим, фудбалер Јагодине у последњем тренутку интервенисао испред Португалца. Након корнера који је извео Катаи Едсон је главом шутирао преко гола. Одмах у следећем нападу гости су узвратили. Френсис Кјераме је послао лопту у празан простор ка Савковићу, али је Кахриман добро интервенисао. Бразилац Едсон је у 14. минуту био највиши у скоку након прекида који је извео Ибањез, али лопта после његовог ударца главом није завршила у мрежи.

Јагодина је могла да поведе средином првог полувремена када је Савковић покушао да савлада Кахримана, али је арбитар Пипер досудио офсајд. Савковић није желео да прекине акцију након досуђеног офсајда па је због постигнутог гола добио жути картон. Чини се да је судија погрешио када је свирао офсајд. Савковић је имао прилику и неколико минута касније када је Доналд изгубио лопту, а он са пет метара шутирао преко гола. Исти играч је покушао и у 31. минуту, али је Кахриман био сигуран. Нападе Јагодине је прекинуо Грујић када је шутирао са 25 метара, а голман Татић врховима прстију избацио лопту у корнер. Пред одлазак на одмор Павићевић је прошао по десној страни, центрирао ка Вијеири, али је Португалац сувише оклевао да шутира па је његов ударац изблокиран.

У 56. минуту Савковић је проиграо Николића који са шест-седам метара није успео да савлада Кахримана. Четири минута касније домаћин је повео. Ибањез је извео слободан ударац са двадесетак метара у ближи угао Татићевог гола. Одмах у следећем нападу гост је поравнао резултат. Савковић је шутирао, погодио пречку, а одбијену лопту је у гол послао Јевтић. Плавшић је, само два минута пошто је ушао у игру уместо повређеног Павићевића, имао прилику. Голман Татић је после његовог ударца одбио лопту до Вијеире који је постигао погодак, али је он поништен јер се Португалац активирао из офсајда. У 71. минуту Плавшић је проиграо Ибањеза, који је послао лопту на супротну страну ка Катаију. Звездин играч је био сигуран за вођство свог тима од 2:1. Четири минута касније „црвено-бели“ су могли да реше питање победника. Плавшић је послао лопту ка Ристићу, али је голман Татић одлично интервенисао. Пет минута пре краја Вијеира је имао прилику да постигне гол, али је шутирао поред гола. За тај промашај се искупио у зауставном времену када је након додавања Ристића погодио Татићеву мрежу главом.

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 22.122. Судија: Петар Пипер (Чачак). Стрелци: 1:0 Ибањез (60), 1:1 Јевтић (61), 2:1 Катаи (70), 3:1 Вијеира (90+2). Жути картони: Вијеира, Плавшић (Црвена звезда), Савковић, Гашић (Јагодина).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман 7,5, Петковић 6,5, Павићевић 7 (од 64. Плавшић 7,5), Едсон 6,5, Ибањез 7,5, Ле Талек 7, Доналд 7, Срнић 6,5 (од 69. Ристић 7), Грујић 7, Катаи 7,5 (од 90. Сикимић -), Вијеира 7,5. Тренер: Божовић.

ЈАГОДИНА: Татић 7, Ђорђевић 6, Гашић 6, Филиповић 6, Миладиновић 6 (од 81. Поповић), Митошевић 6, Недовић 6, Николић 6, Кјереме 6, Савковић 7,5, Јевтић 6,5 (од 77. Ивановић -). Тренер: Мојсиловић.

Прекид у 71. минуту

Утакмица је на кратко прекинута у 71. минуту, након гола Александра Катаија. Навијачи Црвене звезде су направили бакљаду преко целог стадиона „Рајко Митић“ чиме су желели да прославе 71. рођендан Спортског друштва, а уједно и фудбалског клуба.