Sport

Čukarički ubedljivo do drugog kola kvalifikacija za LE

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su danas u Jerevanu pobedili Banants sa ubedljivih 5:0 u revanš meču prvog kola.

Čukarički je u prvom meču, odigranom prošle nedelje na Banovom brdu, slavio sa 3:0.

Ekipa Aleksandra Veselinovića će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela norveškog Moldea i Rejkjavika sa Islanda. Molde je u prvom meču pobedio sa ubedljivih 7:1, a revanš meč ovog duela igra se u četvrtak.

Dva gola za Čukarički na današnjoj utakmici postigao je Luka Stojanović u trećem i 75. minutu iz penala, a u strelce su se upisali i Slobodan Tedić u 31, Luka Luković u 49. i Veljko Birmančević u 71. minutu.

Čukarički je na stadionu Banantsa, pred nešto više od 2.000 gledalaca, poveo iz prve prilike na utakmici i to pošto je s desne strane Tedić proigrao usamljenog Stojanovića u petercu, koji je iz prve šutirao i savladao Arjapetjana.

Banants je igrao agresivno u nastavku prvog dela, ali nije ozbiljnije ugrozio gol Nemanje Belića.

Čukarički je s druge strane bio strpljiv i u 31. minutu povisio je na 2:0. Tedić je s pet metara odigrao povratnu do Stojanovića koji je ponovo iz prve šutirao, ali ovaj put Ajrapetijan je odbio loptu do Tedića koji je imao lak zadatak da zatrese mrežu Jermena.

Početak drugog dela pripao je igračima Čukaričkog, a sjajan gol postigao je Luković. On je probio po levoj strani, utrčao u šesnaesterac i gotovo iz „mrtvog“ ugla šutem po zemlji loptu probacio kroz noge Ajrapetjanu za 3:0.

Domaćin je preko Aleksandra Glišića u 62. imao lepu priliku da smanji zaostatak, medjutim, njegov šut sa oko 18 metara završio je malo preko gola.

Desetak minuta kasnije Čukarički je overio plasman u drugo kolo kvalifikacija, a oba puta lopta je kroz sredinu išla ka Birmančeviću na levu stranu.

Prvo je Birmačnević sam posle proigravanja Vidosavljevića u 71. minutu izašao „jedan na jedan“ sa Ajrapetjanom i lako ga savladao, da bi četiri minuta kasnije iznudio jedanaesterac, a siguran izvodjač bio je Stojanović.