Sport

Djoković posle preokreta u finalu turnira u Dubaiju

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u finale turnira u Dubaiju pošto je danas pobedio devetog tenisera sveta Francuza Gaela Monfisa posle tri seta, 2:6, 7:6, 6:1.

Prvi teniser sveta pobedio je posle dva sata i 31 minuta.

Monfis je u trećem i sedmom gemu prvog seta napravio brejk i poveo je u meču protiv prvog nosioca. Francuz je bolje počeo i drugi set, oduzeo je servis Djokoviću za vodjstvo od 2:1, a posle gema na svoj servis poveo je sa 3:1.

Srpski teniser uspeo je da vrati brejk u šestom gemu, a zatim su obojica osvajali gemove na svoj servis i odigran je taj brejk. Monfis tada nije iskoristio tri vezane meč lopte pa je Djoković izjednačio na 6:6. Djoković je iskoristio treću set loptu i taj brejk je dobio rezultatom 10:8.

Djoković je u trećem setu bio siguran, prepustio je Monfisu samo jedan gem i posle prve meč lopte plasirao se u finale.

On će u finalu igrati protiv drugog nosioca Grka Stefanosa Cicipasa.

Cicipas je ranije danas pobedio Britanca Danijela Evansa sa 6:2, 6:3.