Gradovi

Djoković protiv Gofana u četvrtfinalu mastersa u Monte Karlu

Novak novosti dana.rsSrpski teniser Novak Djoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Monte Karlu, pošto je danas pobedio Španca Pabla Karenja Bustu sa 2 : 1, po setovima 6:2, 4:6, 6:4.

Meč Djokovića i Karenja Buste, drugog i 19. tenisera sveta, trajao je dva i po casa.

Djoković će u narednoj rundi igrati protiv Belgijanca Davida Gofana.

Taj meč je na programu već u petak.

Srpski teniser je već u prvom gemu meča imao problema, pošto je morao da spašava čak tri brejk lopte.

Djoković se odbranio i odmah u narednom gemu uzvratio istom meru, ali ni Karenjo Busta nije prepustio svoj servis.

Novih prilika za brejk nije bilo do šestog gema kada je Djoković oduzeo servis Špancu i poveo sa 5:2.Novak Djoković NOVOSTIDANA.RS

Drugi teniser sveta je potom vezao još dva gema i posle 36 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima.

Srpski teniser je drugi set započeo s prednošću od 2:0, izgledalo je da će lako privesti meč kraju, ali vrlo brzo sve preokrenulo na terenu.

Djoković je upao u krizu, što je Španac iskoristio, napravio je tri brejka i poveo sa velikih 5:2. Srpski teniser je uspeo da vrati jedan brejk, ali ne i drugi, pa je Karenjo Busta odveo meč u treći set.

Drugi teniser sveta je podigao nivo igre u trećem setu, u šestom gemu je napravio brejk i stigao do prednosti od 4:2.

Medjutim, on je vezao potom nekoliko grešaka i nije uspeo da potvrdi brejk, pa je Karenjo Busta vrlo brzo stigao do izjednačenja.

Djoković se mučio do kraja seta, ali je u uspeo da u desetom gemu napravi odlučujući brejk i plasira se u četvrtfinale.

U ostalim parovima četvrfinala sastaju se Rafael Nadal i Dijego Švarcman, Marin Čilić i Alberto Ramos Vinjolas, Pablo Kuevas i Luka Puj.