Gradovi

Novak Đoković pobedio Kevina Andersona sa 2:0 u setovima i plasirao se u polufinale Mastersa u Kini

Kevin Anderson je sigurno ušao u meč i ravnopravnom igrom čak imao i set loptu u prvom setu, ali se Đoković odbranio i uveo set u taj-brejk koji je sa ubedljivih 7:1 pretvorio u vođstvo od 1:0.

Već na startu drugog seta situacija se značajno izmenila, jer je najbolji teniser Srbije odmah načinio brejk i poveo sa 3:0, a potom rutinski doveo set do kraja sa 6:3, do pobede po setovima sa 7:6 (7:1), 6:3 i plasmana u polufinale.

U borbi za finale Masters turnira u Šangaju Novak Đoković će se sresti sa Sašom Zverevim koji je u prvom četvrtfinalu nadigrao Kajla Edmunda sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Duel Đokovića i Zvereva za plasman u finale je u subotu od 10.30 uz direktan prenos na Drugom programu RTS-a, strim je na RTS Planeti, a tok meča i kretanje rezultata pratićemo na našem portalu.

Tok meča:

10.27 – Kraj meča. Đoković je u polufinalu turnira.

10.24 – Anderson uspeva da odbrani preostale servis gemove za 5:3, a Đoković servira za pobedu u meču i plasman u polufinale.

10.02 – Kraća pauza u drugom setu zbog medicinske pomoći koju je zatražio Kevin Anderson.

09.59 – Đoković na satrtu drugog seta oduzima servis protivniku za vođstvo od 2:0.

09.49 – Đoković osvaja prvi set 7:6. Naš teniser je odigrao perfektan taj-brejk koji je dobio 7:1, oduzevši protivniku tri puta servis.

09.42 – U samom finišu gervis gema Đokovića Anderson uspeva da dođe do prve brejk šanse, ali Novak nije dozvolio iznenađenje već uspeva da sa 6:6 obezbedi taj-brejk u prvom setu.

09.32 – Južnoafrikanac dobija svoj servis gem bez izgubljenog poena i sa 6:5 obezbeđuje taj-brejk. Đoković servira za ostanak u prvom setu.

09.30 – Novak rutinski osvaja svoj servis gem za 5:5. Anderson servira za ostanak u setu.

09.26 – Anderson ponovo u problemu da sačuva svoj servis gem, ali na kraju ipak uspeva da dobije najduže igrani gem za 5:4.

09.06 – Anderson ponovo u krizi, a Đoković dolazi do prve brejk šanse. Iako je Anderson uspešno koristio servis kao svoje najjače oružje i čak ostvario pet asova u dosadašnjem toku meča, Đoković osvaja prvu brejk šansu, ipak Anderson uspeva da izjednači i odbrani svoj servis.

08.53 – Najbolji teniser Srbije dobija svoj prvi servis gem bez većih problema, sa samo jednim izgubljenim poenom i izjednačuje na 1:1.

08.50 – Iako je Anderson dobro počeo meč, Đoković uspeva čak dva puta da dođe do izjednačenja pre nego što je Anderson uspeo da dobije svoj servis gem.

08.45 – Počeo je duel Đokovića i Andersona za plasman u polufinale Masters turnira u Šangaju.

08.35 – Novak Đoković i Kevin Anderson izlaze na zagrevanje posle prvog četvrtfinalnog meča u kome je Saša Zverev nadigrao Kajla Edmunda sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Prvi na servisu biće Kevin Anderson.