Sport

DOMINANTAN KAO NEKADA, NOVAK LAKO I UBEDLJIVO SA 6:1 I 6 : 2 POBEDIO GOFANA

fef22c6893.jpegSrpski teniser Novak Đoković upisao je treću pobedu na završnom Mastersu sezone u Londonu pošto je slavio protiv Davida Gofana iz Belgije.

Novak je protiv Gofana slavio sa 6:1, 6:2, posle jednog sata i deset minuta igre.

Đoković je prethodno upisao pobede nad Dominikom Timom i Milošem Raonićem i tako obezbedio plasman u polufinale.

Gofan je neplanirano bio njegov protivnik u trećem kolu, pošto se Francuz Gael Monfis zbog povrede povukao sa turnira.

Srpski teniser će ime svog protivnika u polufinalu saznati u petak, posle ishoda u grupi ‘Džon Mekinro’. Potencijalni rivali su mu Endi Mari, Kei Nišikori i Stan Vavrinka.

Novak je u duelu sa Gofanom bio veoma siguran, pa njegov trijumf nijednog trenutka nije doveden u pitanje.

Osim kratke svađe sa sudijom u prvom setu, srpski teniser je izgledao izuzetno samouvereno na terenu, dok Gofan nije imao ni šansu da ga ugrozi.

Na kraju je drugi reket sveta zasluženo upisao petu pobedu u isto toliko susreta sa belgijskim teniserom.

Na samom početku meča, Đoković i Gofan su osvajali svoje servise i nije bilo pravih prilika da iko dođe do brejk lopte. Međutim, sve se promenilo u četvrtom gemu, kada je srpski teniser dobio šansu i odmah je iskoristio za vođstvo od 3:1.

Iako je Belgijanac imao šansu da uzvrati istom merom, drugi teniser sveta se odlično odbranio, a potom nastavio u istom ritmu. U šestom gemu je napravio novi brejk i već u sledećem je odservirao za prvi set posle 36 minuta igre.

Slično kao u prvom setu, Novak je testirao Gofana u prva dva gema, da bi napravio brejk u trećem.

Srpski teniser je nastavio sa dominantnom igrom, u potpunosti je kontrolisao dešavanja na terenu, pa je brzo stigao i do drugog brejka – 4:1.

Belgijanac je prekinuo Novakov niz u sedmom gemu, ali je srpski teniser bez problema već u sledećem gemu rutinski završio meč.