Južna Srbija

Đurđević i Leonardo za trijumf Partizana

SURDULICA – Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Surdulici ekipu Radnika 3:1 (2:0) u premijernoj utakmici 14. kola Superlige Srbije.

Partizan je već posle 11. minuta i u dva napada zaredom postigao dva gola preko Uroša Đurđevića i Brazilca Leonarda, čime je odbradio veći deo posla na utakmici.

Radnik je pokušao da unese neizvesnost na startu drugog dela igre kada je bivši omladinac Partizana Igor Zlatanović smanjio prednost gostiju, ali je Đurđević u 77. minutu iskoristio veliku grešku golmana Ognjena Čančarevića i rešio sve dileme.

Izabranici Marka Nikolića, posle kiksa prošlog vikenda protiv niškog Radničkog, vratili su se na pobednički kolosek i bodovno se izjednačili na drugoj poziciji sa Vojvodinom.

Partizan u narednom kolu dočekuje Novi Pazar, dok Radnik ide u Novi Sad na meč sa Vojvodinom.