Novosti online

Два гола Месија за предност Барселоне пред реванш са Арсеналом

ЛОНДОН – Фудбалери Барселоне победили су Арсенал у гостима са 2:0, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Стрелац је био Лионел Меси, у 71. и из пенала у 83. минуту.

Арсенал је био конкретнији у првом полувремену, у којем фудбалери шпанског клуба нису шутнули у оквир гола Петра Чеха. Иако је Барселона имала већи посед лопте, није имала ниједну изгледну прилику, док је највећу шансу за Арсенал у првом делу игре имао Алекс Окслејд-Чембрлен.

Крилни нападач енглеског клуба је у 21. минуту шутирао унутар шеснаестерца, али је добро одбранио голман Барселоне Марк Тер Штеген.

Обе екипе су имале по добру шансу у другом полувремену, до водећег гола Барселоне, а оба пута су одлично бранили голмани. Прво је Чех зауставио шут Луиса Суареса, а потом је Тер Штеген спречио Оливијеа Жируа да постигне погодак.

Барселона је повела после контранапада, када је одлично прошао Нејмар и асистирао Месију, који се добро снашао и савладао Чеха. Шпански клуб је тада био опаснији, а Суарес је шест минута након водећег гола погодио стативу.

Предност од 2:0 Барселони је донео Меси, из пенала, који је направио Матје Фламини, када је оборио управо аргентинског фудбалера.

Реванш ће се играти 16. марта у Барселони, преноси Бета.

Јувентус и Бајерн одиграли нерешено 2:2

Фудбалери Јувентуса и Бајерна из Минхена одиграли су вечерас у Торину 2:2, у првој уакмици осмине финала Лиге шампиона.

Бајерн је повео головима Томаса Милера у 43. минуту и Арјена Робена у 55. минуту, а Јувентус је изједначио преко Паула Дибале у 63. и Стефана Стурара у 76. минуту.

Капитен Бајерна Филип Лам одиграо је вечерас 100. утакмицу у Лиги шампиона и постао тек други немачки играч коме је то пошло за руком, а испред је само бивши голман Бајерна Оливер Кан са 103. утакмице.

Бајерн је од почетка утакмице нападао, а прву прилику имао је бивши играч торинских црно-белих Артуро Видал, када је покушао из волеја, али је голман Јувентуса Ђанлуиђи Буфон успео да одбрани.

Јувентус је у 12. минуту имао добру шансу, лопту је на средини терена освојио Пол Погба и додао до Дибале по левој страни, Француз је проследио до бившег играча Бајерна Марија Манџукића који је шутирао преко гола.

Минут касније Бајерн је могао да поведе. Роберт Левандовски је после додавања Лама избио искоса са десне стране пред голмана Буфона, додао је лопту до Милера који је није најбоље захватио, што је искористио дефанзивац домаћих Леонардо Бонући и отклонио опасност.

Екипа Пепа Гвардиоле је имала иницијативу, стално се играло на половини Јувентуса. Нову шансу Бајерн је имао у 23. минуту, када је Арјен Робен шутирао преко гола, а затим је покушао и Хуан Бернат, али је Буфон некако успео да одбрани.

Бајерн је повео у 43. минуту. Робен је са десне стране центрирао на другу стативу, Коста је вратио лопту у срце шеснаестерца, она је стигла до Милера који је послао у мрежу поред Буфона.

Јувентус је почео са нешто офанзивнијом игром у другом полувремену, али је шампион Немачке после контранапада дуплирао вођство у 55. минуту лепим голом Робена, који се после асистенције Левандовског ослободио двојице чувара и левом ногом послао лопту у даљи угао.

Осам минута касније црно-бели су смањили заостатак. Погрешила је одбрана гостују, до лопте је дошао Манџукић и додао до Дибале коме није било тешко да пошаље лопту у мрежу. После гола Јувентус је заиграо храбрије. Поново је Манџукић освојио лопту, вукао је и добро пронашао Хуана Квадрада, који је у 68. минуту добро шутирао, али је голман Мануел Нојер избацио лопту у корнер. Минут касније покушао је и Погба, али је лопта отишла поред стативе.

Црно-бели су потпуно контролисали друго полувреме и стигли до изједначења.

У 69. минуту Стураро је заменио Самија Кедиру а седам минута касније је изједначио и то после асистенције Алвара Морате, који је минут пре гола заменио Дибалу. Поново је акцију почео Манџукић, додао је до Морате који је главом проследио лопту до Стурара, а овај је погодио врх мреже. Недуго затим Стефан Лихтштајнер је центрирао до Погбе али је француски нападач главом послао лопту преко гола.

Бајерн је после тога покушавао да постигне гол, Гвардиола је у 84. минуту у игру убацио Франка Риберија који је три минута касније добро центрирао са леве стране у петерац, али Левандовски није успео да је стигне. После тога у шанси је био и Мехди Бенатија, али је главом послао лопту преко гола.

Јувентус је у првом минуту судијске надокнаде времена покушао преко Бонућија, али је лопту ухватио Нојер, па је резултат остао непромењен.

Реванш утакмица играће се 16. марта у Минхену. (Бета)