Gradovi

Fenomenalni Novak Đoković pobedio Hrvata Marina Čilića i plasirao se u finale Sinsinatija u kome ima priliku da postane prvi teniser koji je osvojio sve masterse

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Sinsinatiju, pošto je večeras pobedio Marina Čilića.

Đoković je hrvatskog tenisera pobedio sa 2:1, po setovima (6:4, 3:6, 6:3).

Đoković je odigrao je još jedan maratonski meč u Sinsinatiju.

Novak će šesti put u karijeri igrati u finalu mastersa koji mu nedostaje kako bi kompletirao zbirku trofeja.

Mec je trajao dva sata i 33 minuta.

Protivnik u finalu biće mu pobednik duela u kom će se sastati Rodžer Federer i David Gofan.

Fenomenalni Novak Đoković ukoliko trijumfuje u Sinsinatiju postace prvi teniser koji je osvojio sve masterse.

Najbolji srpski teniser još jednom je pokazao oscilacije u igri, ali i srce velikog šampiona, pa je najbolje odigrao u najvažnijim momentima i 15. put savladao Čilića u 17 međusobnih okršaja.

Novaku je jedan brejk bio dovoljan da osvoji prvi set rezultatom 6:4, da bi u drugom delu igre Čilić zaigrao mnogo bolje i osvojio drugi set rezultatom 6:3.

Prvi u trećem setu do brejka stiže Novak, ali Čilić uzvraća, da bi pri rezultatu 4:3 Đoković napravio još jedan brejk i priveo mirno meč kraju.

Finalni meč na programu je u nedelju uveče od 22 casa.

Masters u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 6,3 miliona dolara.