Gradovi

Fudbaleri Srbije izgubili od Švajcarske na Svetskom prvenstvu sa 1:2, porazu kumovale i sudije

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je na Svetskom prvenstvu u Rusiji u Kalinjingradu od Švajcarske sa 1:2, u utakmici drugog kola Grupe E.

Srbija je povela u petom minutu golom Aleksandra Mitrovića, a izjednačio je Granit Džaka u 52. minutu. Pobedonosni gol postigao je Džerdan Šaćiri u 90. minutu.

Imala je Srbija u džepu osminu finala Mundijala. Sve do 52. minuta meča sa Švajcarskom…

A onda se sve raspalo. Džaka, na kraju i Šaćiri su Srbiji oteli sva tri boda. I ostavili je na trećem mestu na tabeli posle dva kola.

Za 40 minuta smo prokockali plasman u osminu finala i došli u situaciju da nam samo jedan rezultat garantuje plasman u nokaut fazu – pobeda nad Brazilom u poslednjem kolu. Ili malo verovatan ishod da remiziramo s Brazilom, a da Kostarika pobedi Švacarsku sa dva gola razlike.

Ipak, moraju se istaći i  katastrofalne odluke glavnog arbitara Feliksa Briha, odnosno njegovih pomoćnika, baš u drugom delu igre.

Pre svega ona u 66. minutu kada nije svirao čist penal nad Mitrovićem, koga su posle centaršuta Dušana Tadića obema rukama držali i Stefan Lihtštajner i Fabijan Šar,ali je Nemac odlučio da svira faul u napadu!

Srbija sada na trećem mestu na tabeli ima tri boda u Grupi E, jedan manje od Brazila i Švajcarske.

Poslednja je Kostarika bez bodova, koja je izgubila šanse za prolaz dalje.

U poslednjem trećem kolu, u sredu, Srbija će igrati protiv Brazila, a Švajcarska protiv Kostarike.