Novosti online

Футсал репрезентација Србије савладала Португалију

Шпанија победом над Украјином до првог места у Групи Б
Футсал репрезентација Шпаније заузела је прво место у Групи Б, пошто је у утакмици другог кола Европског првенства у Београду савладала Украјину 4:1.Шпанија је до вођства стигла у 20. минуту голом Алекса, да би Марио Ривиљос у 30. дуприлао предност.На 3:0 повисио је Алекс у 34. минуту, а Украјина је два и по минута пре краја сусрета смањила заостатак преко Микола Грицина. Коначних 4:1 у Београдској арени поставио је Ривиљос у последњим секундама сусрета.Шпанија је другим тријумфом на континенталном шампионату у Београду изборила прво место у Групи Б, па ће се тако у четвртфиналу састати са репрезентацијом Португалије.

Футсал репрезентација Србије заузела је прво место у Групи А, пошто је у утакмици другог кола Европског првенства у Београду савладала Португал са 3:1.

Србија је у Београдској арени пред око 12.000 гледалаца повела у осмом минуту голом након соло акције Младена Коцића, а Португал је пет минута касније након мајсторског дриблинга Рикардиња и

шута донео изједначење својој селекцији.

Португал је у првом полувремену имао иницијативу и много шанси за гол, али је изузетно расположен на голу Србије био Миодраг Аксентијевић.

Друго полувреме донело је изједначену игру, да би Србија до нове предности стигла у 37. минуту. Марко Перић је дриблингом на средини терена „избацио” двојицу играча Португала, те упослио Слободана Рајчевића, а овај је лаганим ударцем преварио голмана Витора Уга.

Коначан резултат поставио је Милош Симић 47 секунди пре краја сусрета након уигране акције из аута.

Србија ће се у четвртфиналу састати са Украјином, која је заузела друго место у Групи Б, док ће Португал играти против Шпаније, преноси Бета.