Sport

Kerol glasniji od Vengerovih topova

Arsenal je bolje otvorio meč, poveo golom Mesuta Ozila, a vođstvo je udvostručio Aleksis Sančez. Kod oba gola je maestralno asistirao Aleks Ivobi, inače nećak legendarnog Džej-Džeja Okoče.

Ipak, Vest Hem se nije predavao, iako je publika na Bojlen Graundu utihnula. Endi Kerol je sa dva brza gola do poluvremena izjednačio rezultat.

Interesantno, Vest Hemu je ponišen, čini se regularan gol, kada je Lanzini zatresao mrežu pri rezultatu 0:0.

Munjevito je domaćin došao do prednosti, već u 52. minutu igre, a opet je Endi Kerol bio dominantan ukaznenom prostoru domaćih i doneo ogromnu radost „čekićarima“.

Bod Arsenalu, koji posustaje u šampionskoj trci, doneo je Loran Košelni u 70. minutu igre.

Arsenal je treći na tabeli sa 59 bodova, tri manje od drugoplasiranog Totenhema, a čak deset od vodećeg Lestera. Vest Hem je šesti sa 52.