Кошаркашице Србије изгубиле од Украјине у квалификацијама за ЕП

Женска кошаркашка репрезентација Србије претрпела је први пораз у квалификацијама за Европско првенство 2017. године, пошто је у Кијеву изгубила од Украјине са 75:78 (14:9, 25:22, 16:25, 20:22), у утакмици трећег кола Групе Д.

Најефикаснија у екипи Србије била је Јелена Миловановић са 16 поена, Данијел Пејџ постигла је 14, уз четири скока, а 12 поена убацила је Биљана Пешовић. Дајана Бутулија постигла је 10 поена и имала је пет скокова, а исти учинак имала је и капитен Милица Дабовић.

Украјину је до победе предводила Алина Јагупова са 31 поеном, четири скока, шест асистенција и шест украдених лопти. Кетерина Дорогобузова додала је 13 поена и седам скокова, а Гана Зарицка постигла је поен мање.

Пред 4.000 гледалаца у Кијеву Србија је у другој четвртини водила са 14 поена разлике, али је домаћи тим успео да се врати и преокрене резултат у трећој деоници коју је добио са девет поена.

Српски тим је лоше шутирао „тројке”, погодио је три из 18 покушаја. Минут и пет секунди пре краја Србија је последњи пут водила, 73:72, а Украјинке су до победе дошле прецизним извођењем слободних бацања у последњем минуту. Оне су у тим тренуцима са линије постигле шест поена, а 11 секунди пре краја одлучујуће поене постигла је Јагупова.

Србија је после тога имала напад за изједначење али је Биљана Пешовић направила грешку.

После три кола Србија има скор од две победе и пораз, а Украјина је прва на табели са све три победе, преноси Бета.