Sport

Legija ispustila senzaciju nad Realom, novi gol Radovića

BEOGRAD – Fudbaleri Legije bili su na korak od najveće senzacije ovosezonske Lige šampina, nakon što je Real Madrid u finišu uspeo sinoć da izvuče remi 3:3 u Varšavi.

Posle 35 minuta činilo se da Legiji sledi novi debakl posle 0:2, ali je na neverovatan način uspela da preokrene rezultat, ipak ne i da izdrži do kraja meča pred praznim tribinama jer je Mateo Kovačić doneo remi Realu.

Kao i pre nedelje, Miroslav Radović je bio strelac protiv kraljevskog kluba, efektnog gola špic udarcem za izjednačenje.

Kiks Reala iskoristila je Borusija iz Dortmunda i minimalnom pobedom nad lisabonskim Sportingom obezbedila plasman u osminu finala.

Među 16 najboljih na Starom kontinentu je i Sevilja posle ubedljivog trijumfa nad zagrebačkim Dinamom 4:0, dok je u okviru iste H grupe Juventus propustio takvu priliku jer je pet minuta pre kraja Toliso doneo remi Lionu u Torinu 1:1.

Kopenhagen i Lester odigrali su bez golova, pa je Porto preuzeo drugo mesto G grupe golom Andrea Silve protiv Klub Briža.

U najizjednačenijoj grupi Lige šampiona, Monako je bio ubedljiv protiv moskovskog CSKA 3:0, dok je Bajer iz Leverkuzena iznenadio Totenhem u Londonu 1:0.

F grupa:

Legija – Real Madrid 3:3 (Ođiđa-Ofoe 40, Radović 58, Mulin 83 – Bejl 1, Benzema 35, Kovačić 85),

Juventus – Lion 1:1 (Iguain 14 penal, Toliso 85),

Sevillja – Dinamo Zagreb 4:0 (Vijeto 31, Eskudero 67, N’Zonzi 80, Ben Jeder 87),