Sport

Liverpul odoleo u Dortmundu, pobede Sevilje, Šahtjora i Viljareala

Fantastična fudbalska predstava u Dortmundu, ne preterano lepa, ali igra puna tempa, i šansi pred oba gola. Zvezda večeri trener gostiju Jirgen Klop na startu susreta pozdravljen je od navijača Borusije, koji pamte njegovih osam godina na klupi žuto-crnih. Domaćin je imao terensku inicijativu, pritiskao je Liverpul, ali je gost stvorio više stopostotnih šansi. Na kraju možda i najpravedniji rezultat 1:1. Obe ekime imaju čemu da se nadaju u revašu u Liverpulu za sedam dana.

Domaćin je od starta napao Liverpul, kome je dugo trebalo da se oslobodi pritiska. Ređale su se šanse pred oba gola a svoju šansu prva je iskoristila ekipa Jurgena Klopa u 36. minutu. Sjajan prodor Divoka Orige, koji uspeva da matira golmana Borusije.

Do kraja poluvremena Origa je imao još jednu šansu, dobio je sjajan pas na ivici šesnaesterca, šutirao je ali je golman Vajdenfeler bio na visini zadatka i uspeo da spreči Liverpul da duplira prednost.

Borusija je uspela da izjednači već u trećem minutu nastavka. Posle centaršuta najviši u kaznenom prostoru gostiju bio je Humels, sjajan šut glavom i golman Liverpula je bio nemoćan.

Kada se očekivalo da Borusija napadne još više, Liverpul je stvorio nekoliko stopostotnih šansi, ali je golman Vajdenfeler izašao kao pobednik. Svoje šanse propustili su Kutinjo u dva navrata, i Klajn.

Usledio je miran period igre u kome su se obe ekipe pre svega bazirale na odbranu svog gola, i vrebale grešku protivnika da stignu do prednosti. Ipak, do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Branilac trofeja Sevilja pobedila je kao gost sunarodnika iz Španije Atletik Bilbao sa 2:1.

Atletik je vodio golom Arica Adurica u 48. minutu, a preokret gostima doneli su Timoti Kolodžejčak u 56. i Viktor Ibora u 83.

Šahtjor je pred revanš stekao prednost nad Bragom, pobedom u gostima sa 2:1.

Ukrajinski klub je vodio u Portugalu sa 2:1, golovima Jaroslava Rakickog u 45. i Fakunda Fereire u 75. minutu, a smanjio je Vilson Eduardo u 89.

Viljareal je očekivano savladao Spartu iz Praga na svom stadionu sa 2:1. Dvostruki strelac bio je Sedrik Bakambu, u trećem i 63. minutu, dok je gol za češki klub postigao Jakub Brabec u nadoknadi poluvremena.

Revanši će se igrati 14. aprila.

Tok mečeva:

23.00 – Kraj mečeva, rezultati: Borusija Dortmund – Liverpul 1:1 (0:1), Atletik Bilbao – Sevilja 1:2 (0:0), Braga – Šahtjor 1:2 (0:1), Viljareal – Sparta Prag 2:1 (1:0).

22.13 – GOOOL! Borusija stiže do izjednačenja. Najviši u skoku u kaznenom prostoru bio je Humels, koji preciznim udarcem glavom pogađa mrežu. Igrao se 48. minut.

22.10 – Počelo je drugo poluvreme …

21.53 – Poluvreme, rezultati: Borusija Dortmund – Liverpul 0:1, Atletik Bilbao – Sevilja 0:0, Braga – Šahtjor 0:1, Viljareal – Sparta Prag 1:0.

21.48 GOOOL! Liverpul vodi portiv Borusije Dortmund sa 1:0. Strelac je Divok Origi u 36. minutu, posle fantastičnog solo prodora.

21.05 – Počeli su mečevi četvrtfinala Lige Evrope, sastaju se: Borudija – Dortmund – Liverpul, Atletik Bilbao – Sevilja, Braga – Šahtjor, Viljareal – Sparta Prag.