Sport

Liverpul posle spektakularnog preokreta u polufinalu

21.52 – Poluvreme, rezultati: Liverpul – Borusija Dortmund 0:2, Sevilja – Atletik Bilbao 0:0, Šahtjor Donjeck – Braga 2:0, Sparta – Viljareal 0:3

21.15 – GOOL! Borusija Dortmund vodi sa 2:0 na Enfildu. Strelac je bio Obamejang u 9. minutu, posle još jednog kontranapada.

21.11 GOOL! Borusija Dortmund vodi protiv Liverpula sa 1:0. Strelac je bio Mkitarijan u 6. minutu. Golu je predhodio kontranapad gostiju, a nakon odbijene lopte Mkitarijanu nije bilo teško da sprovede loptu mrežu.

21.05 – Počeli revanš mečevi četvrtfinala, sastaju se: Liverpul – Borusija Dortmund (prvi meč 1:1), Sevilja – Atletik Bilbao (2:1), Šahtjor Donjeck – Braga (2:1), Sparta – Viljareal (1:2)

Liverpul u odnosu na Borusiju ima prednost iz prvog meča, postigao je gol i nije poražen u Nemačkoj. Tako da „crvenima“ odgovara i 0:0. Borusija će morati da napadne, a to je šansa za ekipu Jirgena Klopa da iz kontranapada stvara šanse i postigne gol, koji bi im umnogome olakšao posao u borbi za polufinale.

Prvi meč ove dve ekipe doneo je mnogo uzbuđenja. Obe ekipe su propustile svoje šanse, tako da će revanš na Enfildu odlučiti koja ekipa ide dalje. Takođe, meč u Nemačkoj je bio posebno emotivan za trenera Liverpula Jirgena Klopa, koji se ponovo vratio u Dortmund, na stadion na kome je pre Liverpula proveo osam godina i ostavio neizbrisiv trag, navijači Dortmunda to nisu zaboravili i bio je burno pozdravljen.

U španskom derbiju Sevilja na svom terenu brani 2:1 iz prvog meča protiv Atletik Bilbaoa. Domaćin ima prednost, ali mu sigurno neće biti lako da stigne do polufinala, jedan gol može drastično da promeni situaciju na terenu.

Šahtjor Donjeck takođe brani 2:1 iz prvog meča protiv Brage. U Kijevu nas sigurno očekuje zanimljiv meč i borba tokom svih 90 minuta.

Očekivalo se da će Viljareal najlakše doći do polufinala. Međutim, „autsajder“ Sparta iz Praga se pobrinula da sebi stvori šansu i pred svojim navijačima pokuša da se izbori za novi podvig nakon izbacivanja Lacija.