Sport

Mari i Raonić u četvrtfinalu Monte Karla

Raonić je sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 7:6, pobedio Džumhura, dok je Endi Mari sa 2:6, 7:5 i 7:5 slavio protiv Pera.

Kanadski teniser je iskoristio jedinu brejk loptu u prvom setu i poveo s 1:0, ali je odigrao znatno lošije u drugom, pa je Džumhur, 99. teniser sveta, sa dva brejka u drugom setu veoma brzo je došao do izjednačenja – 1:1.

Džumhur, koji je eliminisao u drugom kolu Čeha Tomaša Berdiha, propustio je nekoliko prilika da dođe do brejka u odlučujućem setu, pa je Raonić na kraju u taj-brejku slavio sa 7:5 i izborio plasman u četvrtfinale.

U drugom meču, Per je odigrao veoma dobro protiv drugog tenisera sveta, lako je dobio prvi set, a u drugom je vodio sa 3:0, ali Mari se nije predao, a i njegov protivnik je počeo da greši, pa je Škot stigao do izjednačenja.

Imao je Francuz i prednost brejka u trećem setu, ali je Mari još jednom uspeo da preokrene, a na kraju i trijumfuje.

U četvrtfinalu Monte Karla sastaju se upravo Mari i Raonić.