Novosti online

Марјановић са Спарсима у плеј-офу, Јокић и Бјелица завршили НБА сезону

Последњи НБА такмичарски дан уочи почетка борби за титулу протекао је спектакуларно. Коби Брајант је на опроштајном мечу, у својој двадесетој сезони, био стрелац 60 поена, док је Голден стејт са скором од 73 – 9 надмашио рекорд Чикага Мајла Џордана из 1995/96.

Али пошто „шоу” мора да се настави, оба ова сјајна остварења већ су архивирана у колективном сећању љубитеља „баскета”.

Плеј – оф почеће данас (три утакмице сутра по нашем времену) мечевима Торонто – Индијана, Атланта – Бостон („Исток“) и Голден стејт – Хјустон, Оклахома – Далас („Запад”).

Титулу бране „ратници“ који су у финалу 2015. савладали Кливленд. И сада је чета Стефона Карија (само ако му „небо падне на главу” неће бити изабран за МВП-ија шампионата) и у кладионицама, али и по реалној снази, главни кандидат за нову „рецку”. Многи представници медија се слажу да ће пројектовано финале „Запада” између Вориорса и Сан Антонија бити и финале пре финала.

Тако ће, по свему судећи, Бобан Марјановић кошарку играти готово сигурно до последњих дана маја, а могуће чак и до средине јуна.

Грег Поповић, тренерски маг, правилно је нашег центра водио кроз сва искушења стартне сезоне. Поповић га је чувао када је требало и исто тако бацао у „ватру” онда када је знао да ће Марјановић (рођен 15. августа 1988.) сваки минут искористити на прави начин. У бројкама „Бобијева” (надимак) година изледа овако: 54 утакмице (четири као стартер),9,4 минута просечно на паркету, шут 60,3 одсто, слободна бацања 76,3 одсто, 5,5 поена и 3,6 скокова просечно по мечу. Од бројки је јачи утисак да се у самој завршници првенства Марјановић потпуно и тактички и психолошки уклопио у тим са шампионским родословом.

Највише је као „руки” профитирао још један наш репрезентативни центар. Никола Јокић (рођен 19. фебруара 1995.) је у Денверу играчки „експлодирао”, из сусрета у сусрет напредујући и доказујући свој раскошан таленат. Он је у Нагетсима на 80 дуела 55 пута био стартер проводећи просечно 21,7 минута на терену. То време искористио је за овакав статистички учинак: 10 поена, шут 51,2 одсто (налази се на 18. месту у Лиги у овој категорији), „тројке” 33,3 одсто, пенали 81,1 одсто, седам скокова и 2,4 асистенције.

У Минесоти се Немања Бјелица (рођен 9. маја 1988.) није наиграо из различитих разлога (повреде, одлука тренера, итд), али када су му дате одрешене руке одмах се видело зашто је један од најбољих европских кошаркаша. Сезона је изгледала овако: 60 утакмица, 17,9 минута просечно, шут 46,8 одсто, за „тројку” 38,4 одсто, пенали 72,7 одсто, 5,1 поен, 3,5 скокова и 2,4 асистенције.

Када се подвуче црта испод онога што су Марјановић, Јокић и Бјелица урадили у 2015/16 јасно је да њихова остварења представљају охрабрење за селектора Александра Ђорђевића. Са овим НБА триом у репрезентацији и квалификације за Олимпијске игре у Рију изгледају знатно лакше…

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh