Novosti online

Марјановић у полуфиналу плеј – офа, Кари на магнетној резонанци

Сан Антонио и Кливленд експресно су завршили посао у 1. колу плеј – офа НБА „почистивши” своје противнике, Мемфис и Детроит, са по 4:0. Спарси и Кавалирси су тако постали први тимови који су се пласирали у полуфинале. где чекају победнике дуела Оклахома – Далас, односно Атланта – Бостон.

Завршни дуел у Мемфису остаће упамћен по неколико ствари. Она најважнија за нас је да је Бобан Марјановић за седам минута више него искористио указану шансу постигавши осам поена ( шут 2 – 2, слободна бацања 5 – 4) уз три скока. Његов боравак на паркету „Федекс арене” пропратили су и коментатори тв мреже ЕСПН бираним речима. За „високог момка из Србије” казали су да „изузетно разуме игру, да тачно зна где и како треба да се креће у задатим комбинацијама и да има меку руку”. Такође су приметили да га тренер Грег Поповић све чешће баца у ватру, а док су говорили о Марјановићу на екрану је било написано да је три пута био МВП српске кошаркашке лиге.

Тим Данкан, сјајни центар клуба из Тексаса, напунио је 40 година а надметање са „гризлијима” била му је 245 утакмица у плеј –офу (испред њега је са 259 сусрета једино Дерек Фишер). Колико је то много најбоље се види из овог поређења – 245 мечева су три цела првенства од по 82 сусрета. Иначе, у другој четвртини дуел је био прекинут 19 минута јер је нестало струје у дворани.

Голден стејт јесте дошао на корак (води са 3:1) до следеће препреке, али серија са Хјустоном може и те како скупо да га кошта. У првенству Вориорси су, предвођени Стефоном Каријем, направили историјски резултат (73 победе и само девет пораза), али је изгледа тај мукотрпни рад дошао на наплату. Најбољи играч Лиге прво је повредио зглоб, па је због тога пропустио други и трећи меч. Догодило се нешто много горе пошто је крајем друге четвртине, проклизавши, ударио десним коленом о паркет. Кари је отишао на магнетну резонанцу, да би се тачно видело о чему је реч, али по „говору тела” непосредно по повређивању не пише му се добро. Мада, може да буде и да га је нога само баш добро заболела.

Бостон је после продужетка изједначио против Атланте у пре свега узбудљивој утакмци коју су обележила стална смењивања у „јуришима”: час би једни правили мини серије од 11:0, 9:0 или 8:0, а онда би им је противник узвраћао истом мером. „Јастребовима“ није помогло ни 45 поена расположеног Пола Милсапа (плус 13 скокова) да избегну још један у низу пораза у продужетку: Хоукси у додатних пет минута нису славили више од две године (ове сезоне скор им је 0:5). Код „келта” поново најзапаженији онај најнижи (175 цм): Ајзеа Томас дао је 28 кошева.

Кавалирси су постали права ноћна мора за Пистонсе савладавши их и 12 пут у доигравању. Са оволико „рецки” изједначили су се са рекордом Лејкерса (отпустили су тренера Бајрона Скота) који су на исти начин, али од 1980. до 1989. терорисали Сијетл у плеј – офу. Пистонси иначе не знају шта је победа у доигравању још од 2008, а јучерашњи главни егзекутор им је био гостујући плејмекер Кајри Ирвинг са 31. поеном (од тога 20 у другом полувремену).

Резултати 1. кола плеј – офа (игра се до четири победе по систему 2 – 2 – 1 – 1 – 1), Источно удружење: 1. Кливленд – 8. Детроит 100:98 (4:0), 2. Торонто – 7. Индијана сутра (2:2), 13. Мајами – 6. Шарлот данас (2:1), 4. Атланта – 5. Бостон у продужетку 95:104 (2:2). Западно удружење: 1. Голден стејт – 8. Хјустон 121:94 (3:1), 2. Сан Антонио – 7. Мемфис 116:95 (4:0), 3. Оклахома – 6. Далас данас (3:1), 4. ЛА клиперс – 5. Портланд данас (2:1).