Sport

Menhengladbah ubedljiv protiv Šalkea

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su Šalke sa 4:2, u poslednjoj današnjoj utakmici 23. kola Bundeslige.

Menhengladbah je poveo u 29. minutu, a izjednačio je Nabil Bentaleb iz penala u 38. Prvo poluvreme završeno je 1:1, iako je na utakmici bilo mnogo šansi.

Oba tima su na početku drugog poluvremena imala sjajne šanse i bilo je pitanje vremena kada će pasti sledeći gol. To se desilo u 64. minutu, kada je Fabijan Džonson iz šesnaesterca doneo Gladbahu prednost, koju je Oskar Vent samo tri minuta kasnije povisio na 3:1.

Trener Šalkea napravio je tada dve izmene i počeo ofanzivnije, ali je sledeći gol ponovo postigao domaći tim, kada je Rafael posle odličnog pasa Tobijasa štrobla.

Šalke se nije predavao i već u 82. minutu je smanjio na 4:2, kada je Benedikt Hovedes glavom sa oko 11 metara savladao Jana Zomera.