Konferencija za novinare nakon utakmice sa Austrijom

Muslin: Daleko je Rusija, ali na dobrom smo putu

Slide

Koler: Loša defanzivna igra otvorila prostor Srbima

Slide

Počela utakmica Srbija – Austrija

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin izjavio je da je večerašnja pobeda protiv Austrije sa 3:2 zaslužena, zbog više šansi i činjenice da su gosti drugi gol postigli iz ofsajda i ocenio da tek predstoji borba za Mundijal u Rusiji.

BEOGRAD – Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras u Beogradu Austriju sa 3:2 (2:1), u 3. kolu D grupe kvalifikacija za Mundijal u Rusiji 2018. godine, i ovom pobedom preuzela lidersku poziciju.

Strelci za srpsku selekciju bili su Aleksandar Mitrović u 6. i 23. i Dušan Tadić u 74. minutu, a za Austriju Marsel Sabicer u 16. i Mark Janko u 63. minutu.

U preostalim mečevima Vels i Gruzija odigrali su 1:1, dok je Irska slavila u Moldaviji sa 3:1.

Tabela: Srbija 7, Irska 7, Vels 5, Austrija 4, Gruzija 1, Moldavija 0.

U narednom kolu 12. novembra sastaće se: Vels – Srbija, Gruzija – Moldavija i Austrija – Irska.

„Zadovoljan sam igrom, iako smo golove praktično sami sebi dali, kod prvog greška, kod drugog i ofsajd. Ali, osvojili smo bodove i to je najvažnije“, izjavio je Muslin na konferenciji za novinare.

On je objasnio da Stefan Mitrović dobio šansu jer je Jagoš Vuković povređen.

„Zadovoljan sam kako je odigrao, kao i svi ostali, uprkos toj greški kod prvog gola. Ima još mnogo da se igra, još sedam utakmica, mnogo bodova da se osvoji i izgubi. Vratili smo samopuzdanje, još jedna utakmkca gde smo bili bolji od prethodne, polako. Daleko smo od Rusije, ali na dobrom smo putu“, rekao je selektor.

Kada je u pitanju sjajna partija Dušana Tadića, Muslin je rekao:

„Igramo pre svega kao tim, ali da pojedinac iskoči. Sada je to Tadić, a meni je drago i što je (Aleksandar) Mitrović dao dva gola, jer stalno govorimo kako nam napadači ne daju golove. Eto, večeras su dali dva“.

Selektor Austrije Marsel Koler istakao je da su meč odlučile greške njegovog tima u prvom poluvremenu.

„Bila je to dobra i intenzivna igra dva tima. Ostavili smo puno prostora u prvom poluvremenu u odbrani, što su srpski igrači iskoristili. U drugom poluvremenu je bilo bolje, izjednačili, ali više od toga nismo mogli“, rekao je Koler i složio se sa novinarima da je Tadić odigrao briljantan meč.

Tadić: Publika nas povela ka pobedi

Srpski fudbaler Dušan Tadić, jedan od najzaslužnijih za pobedu protiv Austrije, rekao je da mu je srce puno i zahvalio navijačima na podršci.

„Umalo da zaplačem kad sam čuo da publika skandira moje ime. Navijači su nam dali podršku i bez njih ne bismo došli do tri boda“, rekao je Tadić novinarima posle meča Srbija-Austrija (3:2).

On je skromno rekao sa nije bitno ko daje golove i asistira.

„Samo je važno da pobeđujemo. Bićemo još bolji, ispravićemo greške koje sad pravimo“, poručio je Tadić.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras u Beogradu Austriju sa 3:2 (2:1), u 3. kolu D grupe kvalifikacija za Mundijal u Rusiji 2018. godine, i ovom pobedom preuzela je lidersku poziciju.

Selektor austrijske reprezentacije Marsel Koler ocenio je večeras, posle poraza protiv Srbije u Beogradu, da je Srbija iz četiri šanse uspela da da tri gola, a da je njegov tim imao greške u odbrani.

Koler je, u izjavi austrijskoj državnoj televiziji ORF, kazao da u prvom poluvremenu njegova ekipa nije bila dovoljno kompaktna u odbranii, i da su u napadu gubljene lopte.

„Srbija ima odlične igrače koji su znali to brutalno da iskoriste“, podvukao je Koler.

On je ukazao da je u drugom poluvremenu njegov tim bio bolji u odbrani i da žali, pošto su austrijski igrači imali mnogo šansi, što nije barem izboren nerešen rezultat.

Austrijski selektor smatra da je problem bio što se odbrambeni igrači nisu vraćali desetak metara bliže golu, te da je to mentalno pitanje.

„Znamo da umeju, ali nedostajala je spremnost da se vrate tih 10 metara i zatvore prostor“, naveo je on.

oler je poručio da će se igrači iz ove utakmice vratiti sa iskustvom da moraju da igraju punom snagom i koncentracije svih 90 minuta..

Reprezentativac Mark Janko priznao je da je odbrana loše delovala kod golova, i da je suviše lako dopuštala protivnicima da uđu u otvoren prostor.

Međutim, i on konstatuje da je bila uravnotežena igra dve reprezentacije i da je njegov tim zaslužio barem bod.

„Izuzev dekoncentrisanosti u par navrata, dobro smo igrali“, kazao je Janko.

Dejvid Alaba ističe da je ekipa, u pokušaju da igra svoju igru, dozvolila „rupe“.

„Želimo da igramo ofanzivno i zato su nastale rupe“, kazao je on.

Legenda austrijskog fudbala, koji je sada stručni komentator ORF-a Herbert Prohaska kazao je da je Srbija bila bolja reprezentacija, ali da je austrijski tim zaslužio barem jedan bod.

Međutim, kako dodaje, bilo je previše grešaka koje su kažnjene.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je za ORF kazao da je bila teška utakmica, jer Austrija ima jaku reprezentaciju, sa dobrim igračima.

On je dodao da su Austrijanci imali dobre prilike i da su možda zaslužili jedan bod.

Što se grupe u kvalifikacijama tiče, Tadić je istakao da je naša grupa teška, jer svako može pobediti svakog, pa će biti teško do samog kraja.

„Ovo su važni bodovi, ali pred nama je još mnogo utakmica“, podvukao je Tadić, koji je bio najbolji igrač na utakmici.

Arnautović: Nezasluženo smo izgubili

Austrijski reprezentativac Marko Arnautović ocenio je večeras, posle poraza od srpske selekcije u Beogradu sa 3:2, da je Austrija nezasluženo izgubila, jer je imala brojne šanse.

Arnautović je, u izjavi austrijskoj državnoj televiziji ORF posle utakmice, kazao da je ovo bolan poraz.

„Mislim da, kada dozvoljavamo tri gola iz tri kontre, onda moramo da se preispitamo. Imali smo dovoljno šansi. Sam sam imao mnogo šansi. Mislim da smo nezasluženo izgubili“, rekao je austrijski reprezentativac srpskog porekla.

On je indirektno kritikovao centralne igrače austrijske reprezentacije koji su, prema njegovom mišljenju, stajali preduboko u terenu, te je to omogućilo kontre srpskih napadača.

„Kvalifikacije su tek počele, idemo dalje“, poručio je on.

Arnautović je kazao da je ova utakmica bila posebno emotivna za njega, ali da se skoncentrisao na utakmicu i pokušao da da sve od sebe.

Komentatori ORF-a ocenili su da je Dušan Tadić odlučio ovu utakmicu i da je Srbija zasluženo porazila Austriju.