Sport

Navijači Pazara napali klupu Zvezde, golman povređen i prebačen u Beograd

NOVI PAZAR – Fudbalska utakmica između Novog Pazara i Crvene zvezde danas je bila prekinuta više od 10 minuta, jer su novopazarski navijači gađali topovskim udarima i stolicama klupu gostiju iz Beograda.

Navijači Novog Pazara su bili revoltirani zbog toga što je Predrag Sikimića kopačkom zakačio golmana Mladena Živkovića, pa su zasuli topovskim udarima i stolicama klupu sa rezervnim igračima Crvene zvezde i stručni štab.

Sikimić ke dobio direktan crveni karton, a golman domaćina je kolima hitne pomoći odvezen.

Sudija Milan Ilić odlučio da prekine susret u 64. minutu, a nastavljen je posle više od 10 minuta.

Odmah posle incidenata pripadnici Žandarmerije obezbedili su prostor kod klupe Crvene zvezde.

U tom trenutku Zvezda je vodila sa 2:0.

Trijumf Zvezde u Pazaru, uz prekid i incidente na tribinama

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su šestu pobedu u Superligi u nizu, pošto su danas pobedili na gostovanju Novi Pazar sa 4:1 (2:0), u utakmici koju su obeležili incidenti.

Prvak Srbije slavio je golovima Aleksandra Lukovića iz penala u 24, Petra Orlandića u 32, Džona Ruiza u 86. i Dušan Anđelkovića u poslednjim sekundama, dok je Anid Travančić pogodio za Novi Pazar u 90. minutu.

Utakmicu u Novom Pazaru obeležili su incidenti. U 64. minutu Predrag Sikimić je u duelu kopačkom povredio golmana domaćina Mladena Živkovića, za šta je dobio direktan crveni karton, a golman Novog Pazara je sa stadiona odvezen kolima hitne pomoći.

To je razljutilo domaće navijača, koji su „topovskim udarima“ i stolicama sa tribine zasuli klupu na kojoj su bili rezervni igrači Crvene zvezde i stručni štab.

Sudija Milan Ilić je zbog ovog incidenta prekinuo utakmicu, koja je nastavljena posle pauze od skoro 20 minuta.

Izabranici Miodraga Božovića su se ovom pobedom učvrstili na prvom mestu na tabeli Superlige pred reprezentativnu pauzu i lakše čekaju odmor posle bolne eliminacije iz Evrope.

Rezultati i strelci 7. kola:

Novi Pazar – Crvena zvezda 1:4 (Travančić 90. – Luković 24, Orlandić 32, Ruiz 86, Anđelković 90+12)

Odigrano ranije:

Bačka – Borac 1:0 (Luković 14)

Voždovac – Napredak 0:0

Javor – Čukarički 0:0

Radnički Niš – Mladost 2:0 (Stojanović 90, Petrović 90+4)

Partizan – Rad 4:0 (Božinov 3, Milenković 23, Leonardo 49, Radović 80)

Radnik – Metalac 0:1 (Kaisedo 84)

Večeras:

Vojvodina – Spartak (20)

Tabela: Crvena zvezda 19 bodova, Vojvodina, Radnički Niš 13, Metalac 13, Spartak 12, Voždovac 11, Partizan 10, Mladost 9, Napredak 9, Rad 9, Novi Pazar 7, Radnik 6, Javor 6, Borac 5, Čukarički 5, Bačka 4.

Golman Novog Pazara zbog povrede prebačen u Beograd

Golman Novog Pazara Mladen Živković, kome je danas povređena glava u utakmici s Crvenom zvezdom, zbog ozbiljnosti povrede prebačen je za Beograd, navode lokalni mediji.

Živković je kolima hitne pomoći prvo sa stadiona prebačen u Zdravstveni centar u Novom Pazaru, gde su posle pregleda i snimaka konstatovani prelomi kostiju glave, pa je hitno prebačen za Beograd gde će mu se dalje ukazivati pomoć, preneo je Telegraf.rs.

Živković je povredu zadobio u 64. minutu kada je igrač crveno-belih Predrag Sikimić, koji je potom isključen, natrčao na njega i kopačkom ga udario u lice dok je hvatao loptu.

Prema recima portparola Novog Pazara posle utakmice, kako se navodi, nezvanicna informacija od strane fizioteraputa je bila da se radi o frakturi jagodične kosti.

Bulatović: Incidenti u Pazaru prevazilaze sportske okvire

Direktor Superlige Vladimir Bulatović osudio je današnje navijačke incidente na utakmici u Novom Pazaru i poručio da takva dešavanja prevazilaze sportske okvire.

Navijači Novog Pazara izazvali su 13-minutni prekid kada su, posle crvenog kartona fudbalera Crvene zvezde Predraga Sikimića, gostujuću klupu zasuli „topovskim udarima“ i stolicama.

„Utakmice u Novom Pazaru stalno su pod tenzijom, posebno kada gostuju Crvena zvezda i Partizan. Publika je preterala, nije bilo potrebe da dođe do prekida i tenzije. Sačekaćemo izjave delegata i sudija, pa ćemo reagovati“, rekao je Bulatović za televiziju Arenasport.

On je dodao da je dobra stvar što je sudija Milan Ilić odlučio da nastavi meč.

„Dobro je što je utakmica nastavljena, u suprotnom bilo bi jako loše. Policija je doprinela da se završi utakmica, ali ovakve tenzija prevazilazi sportske okvire. Viši organi moraju da se ovom temom pozabave“, poručio je Bulatović.

Crvena zvezda je u Novom Pazaru pobedila sa 4:1 u utakmici 7. kola Superlige Srbije.