Gradovi

Njukasl bolji od Palasa, Sanderlend do boda u finišu

NJUKASL – Fudbaleri Njukasla savladali su na domaćem terenu ekipu Kristal Palasa sa 1:0 (0:0) u 36. kolu engleske Premijer lige.

Jedini pogodak na meču, a možda i najvažniji u sezoni, postigao je Aundres Tauzend iz slobodnog udarca u 58. minutu. Gosti su mogli i do izjednačenja, ali je u u 70. minutu Joan Kabaj, bivši igrač Njukasla, promašio jedanesterac.

Njukasl je pobedom pobegao iz opasne zone i trenutno ima 33 boda, bod više od Sanderlenda, koji je u istom terminu odigrao nerešeno sa Stoukom (1:1).

Sanderlend je od 50. minuta gubio, pošto je gol za Stouk postigao Marko Arnautović, dok je izneđačenje i vredan bod doneo Džermejn Defo iz penala u 90. minutu.

U ostalim mečevima Everton je savladao Bornmut (2:1), Votford je posle velike borbe i preokreta u finišu savladao Aston Vilu (3:2), dok je Vest Hem rutinski slavio na gostovanju Vest Bromvič Albionu (3:0).