Sport

Novak Djoković pobedio Del Potra najboljom partijom ove sezone

Novak Djokovic novosti dana rs

Đoković je u sjajnom mecu nadigrao Argebntinca Huana Martina del Potra sa 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:1, posle skoro dva i po sata borbe.

Srbin je najviše zahvaljujući impresivnom bekhendu 13. put savladao Argentinca u njihovom 17. duelu, drugom u poslednje dve nedelje.

Đokovića će u narednoj čeka kontroverzni Australijanac Nik Kirjos, koji je u dva seta savladao Nemca Aleksandra Zvereva. Meč je na programu u sredu od 23 časa po našem vremenu.

Srbin je odigrao najbolji meč u 2017, iako je loše otvarao prva dva seta i dozvoljavao Delpu da napravi brejk. Čim je uspostavio ritam na svoj servis preuzeo je kontrolu, i lakše nego što je izgledalo preokrenuo prvi set u svoju korist za 7:5.

U drugom nije uspeo da na taj način „slomi“ rivala, iako je takođe podigao nivo igre posle izgubljenog servisa, nervoza ga je koštala novog brejka, a furiozna serija u završnici nije bila dovoljna za novi preokret, pa je Del Potro preciznim servisima stigao do 6:4 i izjednačenja. Djokovic novosti dana

Ipak, dobra završnica seta je podigla samopouzdanje Đokoviću, delovao je impresivno kao pre godinu dana, pogađao je bukvalno šta je želeo, posebno je bekhendom izluđivao Argentinca koji je definitivno „pukao u četvrtom gemu kada je malo i „poludeo“ zbog čega se kasnije izvinjavao linijskim sudijama.

To je Đoković iskoristio da dotuče velikog prijatelja i sjajnim udarcima pobediga drugi put ovog meseca na američkom kontinentu.
Novak Djoković NOVOSTIDANA.RS
U osmini finala ga čeka još jedan dobro poznat rival iz ove godine. Kirjos je pobedio Đokovića u četvrtfinala Akapulka pre dve nedelje sa 7:6(9), 7:5, u njihovom pvom međusobnom susretu.

Krenuo je neizvesno već u prvom gemu, Đoković je imao problema sa svojim servisom, ali još više sa razmenom udaraca, pa je njegove greške Del Potro iskoristio za brejk već na otvaranju meča.

S druge strane, Argentinac suvereno dobija svoj prvi servis gem i kapitalizuje brejk, dok Đoković nastavlja da se muči na svom i Delpo opet dobija šansu za brejk.

Napravio je i prvu duplu grešku, ali uspeva da poveže nekoliko dobrih udaraca i stigne do prvog gema u meču (1:2). Đoković je podigao nivo igre u nastavku seta, ali je i dalje bio izuzetno ranjiv na svoj servis, dok je Delpo rutiski ostvajao svoje servis gemove (2:3).
Djokovic novostidana.rs
Konačno, u šestom gemu Đoković je odigrao na prepoznatljivom nivou, sjajnim riternom stiže do prvih brejk lopti, i to tri, a koristi već prvu za izjednačenje. Nastavio je Srbin seriju sjajnih poena i potvrđuje brej za preokret na 4:3.

Obojica tenisera su značajno podigla nivo svog servisa, posebno Đoković, koji je za razliku od uvodnih gemova sada retko davao šansu Delpu da ga ugrozi, dok je Argentinac imao pet as udaraca, pa smo dobili dramu u najavi (5:4).
Novak Djokovic NOVOSTIDANA.RS
Del Potro je ipak nastavio sa sjajnim servisom, retko je propuštao poene, pa je lako stigao do novog poravnanja i najavio taj-brejk za odluku u prvom setu.

Međutim, nakon što je osvojio novi gem bez izgubljenog poena, Đoković je napao najslabiju tačku Argentinca, njegov bekhend, a onda drugi put ispravivši grešku sudija pravi ključni brejk za osvajanje prvog seta sa 7:5.

Ali, Đokoviću ne prija prekid između dva seta, gubi momentum što koristi Del Potro i opet pronalazi prostor za napad na Srbinov servis i kao na startu meča pravi brejk već u uvodnom gemu.

Đoković je dobro reagovao posle novog pada, napao je servis Argentinca, ali je Delpo vezao nekoliko odličnih udaraca i potvrdio brejk za 2:0 u drugom setu. Srbin se vraća u meč osvojivši treći gem.

Usledio je maratonski gem koji bi mogao biti ključan u setu, Delpotro je ušao u krizu u servisu, teško je stizao do prednosti u ritmu igre, dok je Đoković bio na visokom nivou štu mu donosi tri brejk šanse.

Međutim, Argentinac se izvlači iz izgubljene situacije, a Đoković besni zbog propuštene prilike da izjednači rezultat (1:3). To je skupo koštalo Srbina jer ulazi u novu seriju grešaka, a njegov rival ne propušta ukazanu šansu i novoj brejkom povećava prednost.
Novak novostidana.rs
Ali, čovek koji i je i dalje za mnoge najbolji teniser sveta uspeva da pronađe snagu u posrtanju, posle podrške svog tima odigrao je spektakularnih pet minuta i ekspresno osvojio dva gema, vratio jedan brejk za potpuni povratak u setu (3:4).

Delpo promenom ritma servisa, ali izuzetno preciznim udarcima prekida niz Đokovića i stiže na gem od seta, ali Srbin uzvraća istom merom, sa tri uzastopne bekhend paralele smanjuje na 5:4.
Novak novosti dana.rs
Uprkos tome što se Đoković razigrao, nije bilo vremena za preokret. Del Potro stavlja tačku na odličan servis svojim najjačim odužjem na ovom meču, preciznim servisom za 6:4 i poravnanje u setovima.

Đoković konačno osvaja prvi servis-gem u jednom setu, nakon čega vrši sjajan pritisak na Del Potra i stiže do tri brejk lopte, ali Argentinac opet servira precizno u ključnim momentima i osvaja svoj gem.

Nakon što je bez problema osvojio i naredni servis gem, Đoković je nastavio da pritiska Del Potra, a onda spektakularnim poenom na mrežu stigao do nove brejk šanse.

To unosi nervozu u Del Potra, odmah utiče na njegovu igru, Argentinac promašuje prvi servis, a onda posle napada Đokovića bekhend dijagonalama pogađa mrežu i Srbin preuzima prednost sa 3:1.

Đoković je pucao od samopouzdanja u tim momentima, delovalo je nezaustavljivo kao pre godinu dana, pa brzo kapitalizuje ovaj brejk za 4:1. Prethodni brejk je potpuno slomio Argentinca, Đoković je nastavio da dominira, te stiže do nove brejk šanse, tačnije tri, a koristi poslednju za ogromnih 5:1.

Del Potro se nije potpuno predao, ali nije imao ni snage za povratak u meč, Đoković strpljivom igrom stavlja tačku na duel za pobedu 7:5, 4:6, 6:1, posle skoro dva i po sata borbe.