Novak Đoković zaustavljen je u polufinalu turnira u Dohi posle dva i po sata fantastičnog tenisa od Španca Roberta Bautiste Aguta 1-2 u setovima.

U polufinalu turnira u Dohi Novak Đoković je izgubio posle velike borbe tokom 150 minuta igre od Roberta Bautiste Aguta iz Španije. sa 1 : 2 u setovima.

Bio je  to njihov deveti duel, a drugi poraz od Španca  srpski igrač doživeo u Šangaju pre dve godine.

U sedam preostalih mečeva u kojima je slavio Srbin je prepustio rivalu samo tri seta.

Što se turnira u Kataru tiče, Novak je Džumhura savladao sa 2:0, dok je mečeve sa Fučovičem i Basilašvilijem rešavao tek posle preokreta.

Na drugoj strani je Španac sva tri duela rešio bez izgubljenog seta (Beretini, Garsija-Lopez, Vavrinka).

Djokovic je kljucni brejk u prvom setu napravio u drugom gemu i do kraja je rutinski priveo ovaj period igre u svoju korist sa 6:3 za samo 39 minuta.

U drugom setu vidjena je velika borba.

Novak je brejknuo rivala u sedmom gemu.

Ipak, Agut je u narednom gemu uspeo da se revansira najboljem teniseru sveta i produzi neizvesnost.

Novak je spasio prvu, ali ne i drugu brejk loptu, a nakon toga je polomio reket.

Agut je u desetom gemu dosao do nove brejk i set lopte 30:40, koju Novak neutralise asom.

Novi dug poen, vrhunski forhend Đokovića za gem loptu, a onda i greška Aguta, srpski igrač se izvukao.

Novak je u 12 gemu spasio jos 3 set lopte Spanca i ovaj period igre je resen u tajbrejku.

Svaki od igrača čuva svoje servise u odlučujućem, trinaestom gemu do 3:3.

Đoković taj trend nastavlja preciznim servisom za 4:3.

„Prepisao“ je od Đokovića i Agut koji prvo servisom, a onda i jakim forhendom osvaja dva svoja poena za 5:4.

Novi dobar servis za Novaka i 5:5, Agut potom pravi prvi mini-brejk i vodi 6:5 i serviraće za set u narednom poenu.

Na novoj set lopti za Aguta, udara dva moćna forhenda i tera Aguta na grešku za 6:6.

Agut je uspeo da osvoji naredni poen, a onda i set jer je Đoković pogodio vrh mreže na set lopti Španca, a loptica nije prešla.

Odlucujuci set Agut je dobio sa 6:4, a jedini brejk je napravio u drugom gemu treceg perioda igre.

Agut će se za pehar boriti sa boljim iz meča Marko Čekinato (Italija)-Tomaš Berdih (Češka).