Новосађани изједначили

После две утакмице финала доигравања одбојкаша за првака резултат је 1:1 у победама. После два меча у Београду задовољнија је Војводина, јер је посла пораза у првом, победила у другом с 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 26:24). Сада следе два окршаја у Новом Саду, 28. априла и 4. маја, а ако дође до петог сусрета он ће поново да се игра код Црвене звезде.

Београдски „црвено-бели“ су добили први сет тесном разликом (25:23), мада су готово све време имали предност. Госте то није поколебало, па су заиграли много боље у другом сету и убедљиво га решили у своју корист (25:17).

А онда је уследио део у које је било све узбудљивије и неизвесније. У трећем сету је Звезда дуго водила, али је предност испустила у финишу (25:23) и Војводина се нашла на корак од испуњења своје жеље – да добије меч у Београду.

Изгледало је да ће шансу морати да потражи у петом сету, јер је Црвена звезда опет имала игру у својим рукама и чинило се да је неће испустити (21:18), поготово кад је дошла до две сет-лопте (24:22). Међутим, гости нису ни помишљали на предају. Запели су из све снаге, заиграли бриљантно кад је било пресудно, кад је падала одлука и добили четврти сет на разлику (26:24).

Највише поена победнику је донео Минић – чак 25! Делотворни су били и Вемић (17), Станковић (15), Николић (12), којег је заменио Мехић (10), јунак Новосађана када је било ити или не бити. Звезда је имала само два адута – двоцифрен број поена освојили су само Благојевић (19) и Јаковљевић (15).

Дворана: Бањица. Гледалаца: 300. Судије: Симоновић (Крагујевац) и Миљковић (Београд).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:Околић 6, (Јевтић), Шкрбић, Гмитровић, Ставлић, Милутиновић 7, Јаковљевић 15, Стојсављевић 8, Мунћан 4, Благојевић 19, Вељовић, Буцуљевић 3. Тренер: Кобиљски.

ВОЈВОДИНА: Симић 1, Николић 12, Бојичић, Станковић 15, Вемић 17, Премовић, Јовановић 3, Кујунџић, (Пековић), Мехић 10, Радовић, Минић 25. Тренер: Козић.