Sport

„Orlovi“ ponovo bolji od Rusije

Za razliku od duela u Beogradu, odigranog u petak, koji su dobili sa 28:23, izabranici Dejana Perića su pobedu obezbedili u poslednjem napadu, koji je deset sekundi pre kraja realizovao Nemanja Zelenović.

Rukometaši Rusije su odlično počeli utakmicu i u 12. minutu su vodili sa 5:2, ali su reprezentativci Srbije poboljšali igru u odbrani u 18. minutu uspeli su da izjednače na 11:11.

I u prvoj polovini drugog poluvremena Rusi su bili sigurniji i u 42. minutu su ponovo imali tri gola prednosti (20:17), a onda je usledio period odlične igre našeg tima koji je do 54. minuta preokrenuo rezultat i poveo sa 24:23.

U neizvesnoj završnici reprezentacija Srbije je uspela da sačuva minimalnu prednost.

Srbija: Arsić (2 odbrane), Vejin, Šešum 1, Marjanović 2, Đukić 2, Ivanišević (6 odbrana), Nenadić 3, Cupara, Bošković, Ilić 8, Rnić 2, Beljanski, Mitrović 4, Zelenović 2, Sretenović, Marsenić 3, Orbović, Mladenović.

Rusija: Voronjin 1, Arčibasov, Kiseljev 1, Šiškarev 5, Kornev, Pavlenko (12 odbrana), Kotov, Bogdanov 5, Kalaraš 1, Karlov 1, Ostaščenko 1, Nasrivo, Vasilev 1, Soroka 6, Kirev, Žitnikov 3.