Sport

Partizan bolji od Čukaričkog, Zvezda ubedljiva u Nišu

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana zabeležili su drugu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije, pošto su danas u utakmici 5. kola savladali Čukarički sa 1:0 (1:0).

Jedini gol u Humskoj postigao je Bugarin Valeri Božinov u 26. minutu, glavom posle centaršuta Nemanje Mihajlovića iz slobodnog udarca.

Crno-beli su imali još nekoliko odličnih prilika, ali je sjajno branio golman Čukaričkog Nikola Petrić.

Na kraju, umalo su gosti sa Banovog brda došli do izjednačenja kada je u 90. minutu Saša Jovanović pogodio stativu.

Aktuelni šampion Crvena zvezda četvrtom uzastopnom pobedom, protiv Radničkog u Nišu sa 3:0, zadržala je lidersku poziciju, drugi put uzastopno nije primila gol i napravila najbolju uvertiru uoči prvog meča protiv Sasuola u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope.

Dvostruki strelac bio je Aleksandar Katai, a golgetersku seriju, šestim pogotom ove sezone, nastavio je Ugo Vijera.

Nišlije su celo drugo poluvreme odigrale sa 10 igrača, jer je Radoš Bulatović isključen u 44. minutu, a pet minuta pre kraja isključen je i Zvezdin štoper Tomas Fibel.