Партизан избацио Звезду из Купа Радивоја Кораћа

НИШ – Кошаркаши Црвене звезде неће одбранити трофеј у Купу Радивоја Кораћа, пошто су вечерас у Нишу изгубили у полуфиналу од Партизана са 60:68 (13:17, 12:16, 14:19, 21:16).

Партизан су до победе предводили Кевин Џонс са 19 поена и осам скокова, Џамар Вилсон са 16 и Едо Мурић са 11 поена.

У екипи Звезде најефикаснији је био Таренс Кинси са 22, Василије Мицић постигао је 16, а Маик Цирбес 12 поена.

Партизан ће у финалу играти против Мега Лекса, који је раније данас победио Металац са 97:86.

Партизан је тако победио Звезду у последње две утакмице, пошто је недавно био бољи и у Јадранској лиги.

Утакмица је почела „тројкама” Кинсија и Вање Маринковића. Након тога још две „тројке” у екипи Звезде убацили су Немања Дангубић и Кинси, а Партизан је у игри држао Кевин Џонс, што поенима што скоковима у нападу. ;

Звезда је водила са 13:8, али је Партизан серијом од 9:0 повео са 17:13 и тим резултатом завршена је прва четвртина.

Кошаркаш Звезде Квинси Милер рано је ушао у проблем са личним грешкама, па је тренер Дејан Радоњић морао да га изведе у осмом минуту.

Партизан је наставио серију и у другој четвртини, предвођен Џамаром Вилсоном који је на почетку везао пет поена за 22:13.

После неуспешног напада Звезде и шута за три поена Марка Симоновића, Партизан је кренуо у напад, а Бранко Лазић је направио неспортску личну грешку из које је Партизан постигао четири поена. Прво је Вилсон погодио оба слободна бацања, а онда је Чедомир Витковац погодио „двојку” после асистенције без гледања Цветковића. Серију Партизана од 18:0 прекинуо је Дангубић „тројком” за 16:26 и то су били први поени Звезде после шест минута.

Звезда је тада заиграла агресивније, али јој није помагало то што је Маик Цирбес промашивао ослободна бацања, пошто је до 16. минута промашио шест од осам. Партизан је имао проблема у нападу, па је Звезда пришла на 22:28, а екипе су у тим тренуцима губиле много лопти. У последњем минуту Партизан је вратио двоцифрену предност, после „тројке” Еда Мурића и „двојке” Џонса за 33:22, али је Цирбес до краја полувремена вратио Звезду на заостатак од осам понеа (25:33).

Партизан је стекао 15 поена разлике у 23. минуту када је после гужве под кошем Звезде лопта дошла до Мурића, а он је са више од осам метара погодио „тројку” за 40:25. У тим тренуцима Звезда је држала прикључак захваљујући Кинсију, а Партизан је играо преко Џонса који је добро и снажно играо под оба коша.

Нову „тројку” поново са осам метара постигао је Мурић за максималних 16 разлике (45:29). Звезда је успела мало да се примакне, али су црно-бели добром одбраном чували двоцифрену предност. Прво је „тројку” убацио Вилсон, а онда је после промашаја Петра Аранитовића, лопту у кош „закуцао” Андреја Милутиновић за 52:37 а тим резултатом завршена је трећа деоница.

Звезда се вратила у меч „тројкама” Гудурића и Милера на 47:56, али је Партизан вратио двоцифрену предност преко Мурића и Вилсона (62:49). После неспортске личне грешке Вилсона, Цирбес је убацио само једно слободно бацање, али је након тога, после поена Кинсија Звезда поново скинула заостатак на 53:62, на два и по минута до краја.

Након тога утакмица је ушла у пенал завршницу, Цирбес је био прецизан за 57:64, а на другој страни једно бацање погодио је Витковац. Након тога Мицић је за црвено-беле погодио оба бацања и смањио на шест разлике, да би у наредном нападу Партизана Вилсон „преко руке” из тешке позиције поентирао за 67:59, на 34 секунде пре краја и обезбедио победу Партизану.

Финална утакмица играће се у недељу од 21 сат. (Бета)