Novosti online

Партизан победио Тајфун и потврдио опстанак у Јадранској лиги

ЦЕЉЕ – Кошаркаши Партизана победили су данас у гостима словеначки Тајфун са 83:65 (19:25, 24:16:26:11, 14:13) у утакмици 24. кола Јадранске лиге чиме су практично осигурали опстанак у том такмичењу.

Црно-беле је до 11. победе у сезони водио Едо Мурић са 22 поена, док су Џамар Вилсон и Кевин Џонс убацили по 12. У пораженој екипи, која је након овог пораза врло брзу испадања из регионалног такмичења, најбољи је био Санди Чебулар са 15 поена.

Словеначка екипа је боље ушла у меч, док се, с друге стране, Партизан много мучио у нападу. Тајфун је све време био у предности, да би на почетку друге деонице стигао и до девет поена разлике (28:19), али су се ствари на паркету врло брзо промениле.

Црно-бели су се вратили у меч шутевима за три поена, па су на велики одмор отишли с предношћу од два поена, а потом су у трећој четвртини и решили питање победника.

Игра Тајфуна се у том делу игре потпуно распала, Партизан је направио серију 15:2, највише захваљујућу Мурићу, па је екипа Александра Џикића стигла и до 17 поена предности.

У последњој четвртини Партизан је без проблема одржао предност и тако уписао још једну, врло важну, победу у регионалном такмичењу, прноси Бета.