Sport

Partizan u finišu slomio Vršac

Košarkaši Partizana pobedom su počeli takmičenje u Super ligi Srbije, pošto su večeras u Beogradu pobedili Vršac sa 86:76 (21:26, 14:15, 26:22, 25:13), u meču u kome su gubili skoro sve svreme.

Pobednike je predvodio Stefan Birčević sa 15 poena i šest skokova. Vanja Marinković dodao je 12 poena, Mihajlo Andrić 11, a Vilijam Hečer i Adin Vrabac po 10. Najefikasniji u Vršcu bio je Stefan Fundić sa 17 poena i šest skokova. Koča Jovović dodao je 13, a Mirko Djerić 12 poena.

Vršac je poveo odmah na početku i kontrolisao je meč i rezultat. Nije Partizan imao rešenja pre svega za Stefana Fundića. Crno-beli su u prvoj četvrtini vodili u dva navrata, ali samo na kratko.

Gosti su u prvom poluvremenu imali i dvocifrenu razliku, ali su na odmor otišli sa šest poena prednosti, 41:35.

Prednost Vršca u trećoj četvrtini iznosila je i 13 poena, posle trojke Mirka Djerića, 48:35. Partizan je dugo pokušavao da udje u ritam, a uspeo je kada je zaigrao Stefan Pot i kada se raspucao Stefan Birčević.

Imao je Partizan nekoliko prilika da stekne vodjstvo ,ali je to uspeo tek posle penala Birčevića, 75:74. Posle toga je Branislav Ratkovica dao jedno bacanje, a onda je domaćin imao uspešne odbrane, da bi posle dve vezane trojke Mihajla Andrića došao do osam poena prednosti, 82:74, dva minuta pre kraja, čime je definitivno prelomljen meč.