Gradovi

Partizanu kup i dupla kruna u Srbiji

PartizanFudbaleri Partizana osvojili su Kup Srbije, pošto su danas u Beogradu pobedili Crvenu zvezdu sa 1:0 u finalu takmičenja.

Partizan je prošle nedelje osvojio prvenstvo, tako da je današnjim trijumfom osvojio „duplu krunu“, šestu u istoriji kluba. Ovo je crno-belima 14. trofej kupa.

Meč je igran na stadionu Partizana, a pobednički gol postigao je Nikola Milenković u 42. minutu meča.

Zvezda je u prvih dvadesetak minuta meča bila agresivnija i uglavnom se igralo na polovini Partizana, ali crveno-beli nisu uspeli da materijalizuju tu inicijativu. Izabranici Marka Nikolića su se posle 25 minuta igre oslobodili pritiska i počeli da stvaraju priliku za prilikom.

Crno-beli su polovinu prešli tek u 11. minutu i odmah su mogli do prednosti. Leonardo je sjajno šutirao sa 16-17 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Mihailo Ristić je nakon toga pokušao iz slobodnog udarca, nije bio precizan, a potom su počele da se redjaju šanse Partizana.

U 25. minutu dobru akciju Nemanje Mihajlovića i Nebojše Kosovića golom nije uspeo da završi Leonardo, šutirao je pravo u Damira Kahrimana. Minut kasnije Brazilac je ponovo bio u glavnoj ulozi, ali je šutirao pored gola. Pokušavali su potom Marko Janković, Leonardo dva puta, Uroš Djurdjević, ali gola nije bilo.

Slavoljub Srnić je u 33. minutu posle centaršuta Petkovića sa desne strane bio najviši u skoku, ali je njegov udarac glavom odbranio Nemanja Stevanović.

Crno-beli su poveli u 42. minutu golom Nikole Milenkovića, kojem je ovo bio poslednji meč u dresu Partizana. Janković je izveo korner sa desne strane, a Milenković je na prvoj stativi nadskočio odbranu Zvezde i poslao loptu iza ledja Kahrimana.

U 55. minutu Srnić je bio u dobroj poziciji, ali je loše zahvatio loptu i poslao je preko gola. Deset minuta kasnije Janković je dobro centrirao sa desne strane, a Leonardo je iz dobre pozicije glavom šutirao preko gola.

Brazilac je u 70. minutu ponovo bio u šansi, ali dobru akciju svog tima nije uspeo da kruniše pogotkom, šutirao je pored gola. Crno-beli su nekoliko minuta kasnije mogli da reše pitanje pobednika, odigrali su dobar kontranapad, ali je Djurdjević bio sebičan i šutirao preko gola.

Deset minuta pre kraja meča Boaći je oprobao udarac sa 18 metara, ali je Stevanović „paradom“ skrenuo loptu u korner. I Luković je ubrzo potom imao dobru priliku da iz slobodnog udarca donese Zvezdi izjednačenje, ali je sa oko 20 metara šutirao vrlo slabo, preko gola.

Zvezda je u finišu utakmice sve karte bacila na napad, ali nije uspela da stigne do izjednačenja.

Poslednja utakmica u sezoni odigrana je pred oko 25.000 navijača u Humskoj. Atmosfera je bila „uobičajena“ za „večiti“ derbi, uz dosta pirotehnike i navijačkog prepucavanja. Na atletskoj stazi je bio rasporedjen veliki broj pripadnika Žandarmerije.

Na stadionu tokom meča nije bilo većih incidenata, osim što je neposredno pred početak duela izmedju severne i istočne tribine došlo do sukoba navijača. Policija je intervenisala i sve se brzo stišalo.

Crvena zvezda je u petom minutu nadoknade imala dve šanse da izjednači, ali je golman Nemanja Stevanović sa dve odlične intervencije spasao crno-bele.

Stevanović je prvo paradom odbio udarac Nenada Milijaša sa same ivice šesnaesterca, a onda je posle kornera nakon toga uhvatio loptu ispred svog gola.

Sudija Milorad Mažić je odmah posle toga označio kraj utakmice i tada je počelo veliko slavlje na stadionu Partizana.