Победе Бајерна, Менхенгладбаха и Хофенхајма

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су на свом терену Дармштат са 3:1, у утакмици 22. кола Бундеслиге и стекли 11 бодова предности на првом месту на табели.

Дармштат је повео у 26. минуту голом Сандра Вагнера, а преокрет је донео Томас Милер головима у 49. и 71. минуту. Коначан резултат поставио је Роберт Левандовски у 84. минуту, својим 22. голом у првенству.

Бајерн је остварио другу узастопну победу, укупно 19. и први је на табели са 59 бодова, 11 више од другопласиране Борусије из Дортмунда. Дармштат је претрпео други везани пораз и 13. је на табели са 24 бода.

Борусија из Менхенгладбаха победила је на свом терену Келн са 1:0 и задржала пето место на табели. Једини гол постигао је Мамаду Даху у деветом минуту.

Екипа из Менхенгладбаха остварила је 11. првенствену победу и пета је на табели са 35 бодова, а Келн, који је прекинуо низ од три утакмице без пораза, заузима девето место на табели са 29 бодова.

Хофенхајм је као домаћин победио Мајнц са 3:2 и задржао шансу за опстанак у лиги. Гости су повели у 11. минуту голом Џона Кордобе а два минута касније изједначио је Надим Амири. После тога два гола за Хофенхајм постигао је Марк Ут, у 68. и 76. минуту, а коначан резултат поставио је Жаиро Самперио у 78. минуту.

Хофенхајм има најмање победа у лиги, три и налази се на претпоследњем 17. месту на табели са 18 бодова, а Мајнц, који је прекинуо низ од три победе, заузима седмо место са 33 бода.

Херта је одиграла нерешено са Волфсбургом 1:1 и попела се на треће место на табели, а Инголштат је победио Вердер са 2:0, преноси Бета.