Победе Ђоковића и Јанковић у Индијан Велсу, тријумф Зимоњића и Васлана у дублу

Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у треће коло турнира у Индијан Велсу пошто је ноћас после преокрета победио домаћег тенисера, 149. на АТП листи Бјорна Фратанђела у три сета, 2:6, 6:1, 6:2.

Фратанђело је у првом и трећем гему првог сета направио два брејка и повео у мечу, а први тенисер света је након тога узвратио, за 25 минута је лако освојио други сет и изједначио.

Американац је добро почео трећи сет, направио је брејк и повео са 1:0 али је Ђоковић одмах вратио брејк, да би у петом и седмом гему поново одузео сервис противнику и за сат и 45 минута изборио пласман у треће коло Мастерса.

Ђоковић ће у трећем колу играти против 30. тенисера света Филипа Колшрајбера.

Ђоковић је до сада осам пута играо против Колшрајбера и остварио седам победа, од којих шест узастопно.

Српска тенисерка Јелена Јанковић пласирала се у осмину финала Индијан Велса пошто је за 55 минута без већих проблема победила домаћу тенисерку, 38. на WТА листи Коко Вандевег са 6:0, 6:1.

Јанковић, 20. тенисерка света, ће у осмини финала играти против трећег носиоца Пољакиње Агњешке Радванске.

Она је до сада играла осам пута против треће тенисерке света Радванске и остварила две победе. Последњи пут играле су прошле године на Вимблдону када је Радванска победила са 7:5, 6:4. (Бета)

Тријумф Зимоњића и Васлана на старту Индијан Велса

Српски тенисер Ненад Зимоњић и Француз Едуард Роже – Васлан успешно су стартовали на турниру у Индијан Велсу, пошто су вечерас савладали Чехе Марека Михалицка и Ива Минара 6:3, 6:7 (6:8), 17:15.

Меч је био прилично узбудљив и неизвесан, поготово трећи сет, а наредни ривали Србину и Французу, осмим носиоцима, биће Белгијанац Давид Гофан и Португалац Жоао Соуза. (Танјуг)