Подмлађена Србија победила у Француској

СТРАЗБУР – Ватерполо репрезентација Србије у четвртом колу Б групе Светске лиге савладала је Француску у Стразбуру 15:10 (2:3, 3:4, 6:0, 4:3).

Подмлађени тим Дејана Савића имао је минус од два гола на полувремену, а онда је уследилила фантастична трећа четвртина која је добијена 6:0 за максималну четврту победу и сигурно прво место у групи.

Четири гола постигао је Андрија Прлаиновић, Филип Филиповић додао је три, а Никола Јакшић, Душко Пијетловић и Страхиња Рашовић по два. По једном су се у стрелце уписали Сава Ранђеловић и Слободан Никић, преноси Танјуг.

У другом мечу Б групе Шпанија је савладала Црну Гору 10:8.

Савић: Кад је требало појачали смо одбрану

Селектор ватерполо репрезентације Србије Дејан Савић рекао је да победа против Француска није долазила у питање, упрксо два гола минуса на полувремену. Србија је у четвртом колу Светске лиге славила 15:10.

„Велики број промашаја у прве две четвртине омогућио је Французима да буду у игри. Касније смо појачали одбрану, одиграли пресинг, били далеко прецизнији и победа није долазила у питање”, изјавио је Савић за сајт Ватерпола савеза.

Србија води у групи са максималних 12 бодова, а у преостала два кола дочекује Црну Гору у Бањалуци и гостује Шпанији.