ПСЖ освојио титулу са девет голова, Ибрахимовић дао четири

Фудбалери Пари Сен Жермена освојили су четврту узастопну титулу првака Француске, пошто су данас, у 30. колу Лиге 1 у гостима победили Троа са 9:0, уз четири гола Златана Ибрахимовића.ПСЖ осам кола пре краја има 25 бодова предности у односу на другопласирани Монако, који сада нема ни теоретску шансу да стигне Парижане.

„Свеци” су већ у 19. минуту водили са 3:0 головима Единсона Каванија, Хавијера Пастореа и Адријана Рабјоа.

Тим резултатом завршило се прво полувреме, а онда је почетком другог Ибрахимовић постигао хет-трик за мање од 10 минута и тако премашио бројку од 100 голова у Лиги 1.

После тога је Матје Соније постигао аутогол, а Кавани је искористио одбитак свог промашеног пенала за тотални дебакл домаће екипе, који је само потврђен у финишу меча још једним голом Ибрахимовића, који је тако свој учинак у најбољој лиги Француске повисио на 102 гола.

Екипа Лорана Блана и даље је активна у свим такмичењима: у Лиги шампиона, Купу Француске и Лига купу. ПСЖ је у досадашњих 30 кола забележио 24 победе, пет ремија и један пораз.

Троа је остао на 14 бодова и сада има 19 мање од првог тима ван опасне зоне, преноси Бета.