Реал казнио промашаје Роме за пласман у четвртфинале ЛШ

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су вечерас и у реваншу на свом стадиону победили Рому.

Резултат је био 2:0, а голове су дали Кристијано Роналдо у 64. и Хамес Родригес у 68. минуту. У првој утакмици пре три недеље било је 3:2.

Мада је Реал имао иницијативу током целе утакмице, Рома је имала много више изгледних шанси, али их није искористила, пре свега захваљујући расположеном голману шпанског клуба Кејлору Навасу.

Највише су претили Мохамед Салах и Един Џеко. Промашаје гостију из италијанске престонице Реал је казнио средином другог полувремена.

Прво је Роналдо одлично реаговао у свом петерцу после асистенције Лукаса Васкеса, а потом је Хамес голом завршио контранапад Реала и асистенцију португалског фудбалера.

У четвртфинале се пласирао и Волфсбург, који је након 3:2 у Белгији и у реваншу на свом стадиону савладао Гент, голом Андреа Ширлеа у 74. минуту.

Обе екипе су имале прилике, али нису успеле да их искористе, све док Ширле није искористио одличан продор и асистенцију Јулијана Дракслера, брже реаговао од Рафиње и ударцем са осам метара савладао Матса Селса.

Српски репрезентативац Стефан Митровић није био у тиму Гента. (Бета)