Реал после преокрета победио Барселону у гостима

Фудбалери Реал Мадрида победили су после преокрета Барселону у гостима са 2:1 и тако смањили заостатак за лидерома седам бодова.

Барселона је остала прва и има 76 бодова, други је Атлетико Мадрид са 70, док Реал Мадрид има 70. До краја такмичења остало је још седам кола. Барселони је ово први пораз после 3. октобра.

Сва три гола постигнута су у другом полувремену, а Реал је финиш одиграо са 10 играча, пошто је Серхио Рамос добио други жути картон.

Барселона је повела у 56. минуту, када је Ђерард Пике после корнера Ивана Ракитића главом сместио лопту у мрежу.

Реал је одговорио шест минута касније. Марсело је дуго „вукао” лопту и ушао је у шеснаестерац, а онда је проследио на десну страну до Тонија Кроса, који је вратио назад, а Карим Бензема је у паду донео изједначење „меренгесима”.

Рамос је у 83. минуту искључен, али је Реал само два минута касније дошао до вођства. Гарет Бејл је са десне стране високо центрирао на другу стативу, а тамо је Кристијано Роналдо у скоку примио на груди, спустио, а онда и сигурно из близине сместио иза леђа Клаудија Брава, преноси Бета.