Sport

Remi Portugala, ubedljive pobede Engleske i Francuske u kvalifikacijama za EP

Fudbalska reprezentacija Portugala odigrala je večeras u Lisabonu neršeno 0:0 protiv Ukrajine, u prvom kolu Grupe B u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Portugal je napadao, imao šanse preko Kristijana Ronalda, Pepea i Andrea Silve, ali je golman Andrij Pjatov uspeo da sačuva svoju mrežu, pa je evropski prvak kvalifikacije počeo osvajanjem jednog boda na domaćem terenu.

Reprezentacija Srbije se takmiči u Grupi B, a u prvom kolu je bila slobodna. Ekipa Mladena Krstajića će u ponedeljak početi takmičenje utakmicom u Lisabonu protiv Portugala.

U drugoj večerašnjoj utakmici u toj grupi, Luksemburg je kao domaćin pobedio Litvaniju sa 2:1 i prvi je na tabeli. Litvanija je povela u 14. minutu golom Fedora Černiha, a domaći su izjednačili u 45. minutu golom Leandra Bareira. Pobedu Luksemburgu doneo je Žerson Rodriges golom u 55. minutu.

Luksemburg će u drugom kolu igrati na svom terenu protiv Ukrajine.

Svetski šampion reprezentacija Francuske kvalifikacije je počela pobedom od 4:1 protiv Moldavije u Kišinjevu, u Grupi H. Francuska je povela u 24. minutu golom Grizmana, a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Rafael Varan. Treći gol postigao je Olivije Žiru u 36. minutu, a zatim je strelac bio Kilijan Mbape u 86.

Jedini gol za domaći tim postigao je Vladimir Ambros u 89. minutu.

U ostalim utakmicama u Grupi H, Island je kao gost pobedio Andoru sa 2:0, dok je Turska u Skadru istim rezultatom pobedila Albaniju.

U drugom kolu u ponedeljak, Francuska će dočekati Island, a Moldavija će gostovati u Turskoj.

Engleska je na Vembliju pobedila Češku sa 5:0, u prvom kolu Grupe A.

Trostruki strelac bio je Rahim Sterling, a golove je postigao u 24, 62. i 68. minutu. Gol je postigao i kapiten Hari Kejn, u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena iz penala, a konačan rezultat postavio je Tomaš Kalas autogolom u 84. minutu.

Ranije danas, u istoj grupi, Bugarska i Crna Gora odigrale su u Sofiji 1:1.

U drugom kolu u ponedeljak, Engleska će igrati u gostima protiv Crne Gore, a Bugarska protiv Kosova.