Sport

Roma bolja od Lacija, porazi Napolija i Milana

„Derbi dela kapitale“ doneo je mnogo uzbuđenja i pobedu Rome, treću uzastopnu u međusobnim okršajima.

Prednost Romi u 15. minutu doneo je Stefan El Šaravi udarcem glavom posle centaršuta Lukasa Dinjea.

Ekipa Lučijana Spaletija udvostručila je prednost u 64. minutu, a strelac je bio Edin Džeko, da bi Marko Parolo u 75. smanjio zaostatak Lacija nakon što ga je Miroslav Klose proigrao glavom.

Krenuo je Lacio još ofanzivnije u završnicu, ali je Roma golovima Alesandra Florencija u 83. i Dijega Perote u 87. minutu otklonila dilemu oko pobednika susreta.

U sudijskoj nadoknadi vremena Vesli Hud je dobio drugi žuti karton, pa je Lacio utakmicu završio destoricom fudbalera na terenu.

Roma posle današnje pobede ima 63 boda, četiri manje od drugoplasiranog Napolija, dok je Lacio osmi sa 42.

Udineze je na Friuliju slavio golovima Bruna Fernandeša u 14. iz penala i 45, kao i Sirila Teroa u 57, dok je jedini strelac za Napolitance bio Gonzalo Iguain u 24. minutu.

Najbolji trenutak dogodio se u 45. minutu kada je Fernandeš „makazicama“ savladao golmana Gabrijela sa oko 13 metara, a isti igrač propustio je da se još jednom upiše u strelce jer je promašio penal.

Juventus sada ima šest bodova više od Napolija, uz bolji međusobni skor, i na korak je od pete uzastopne titule.

Milan je na gostovanju u Bergamu u petom minutu iz jedanaesterca koji je realizovao Luiz Adrijano došao do prednosti protiv Atalante, ali je domaćin golovima Maurisija Pinilja u 44. i Alehandra Gomesa u 62. stigao do preokreta i veoma bitne pobede u borbi za opsatanak.

Atalanta zauzima 12. mesto sa 36 bodova, osam više od Palerma koji je u zoni ispadanaja, dok je Milan šesti sa 49.

Fiorentina je na svom terenu odigrala nerešeno 1:1 sa Sampdorijom, pa je tako osvojenim bodom ugrozila svoju poziciju na tabeli koja ih vodi direktno u Ligu Evropa.

„Viola“ je povela protiv Sampdorije u 24. minutu golom Josipa Iličića, ali je Sampdorija izjednačila u 39. minutu, a strelac je bio Rikardo Alvares.

Sampdorija je utakmicu završila sa desetoricom igrača na terenu pošto je Hoakin Korea u 71. minutu dobio drugi žuti karton.

U ostalim utakmicama Đenova je sa 4:0 pobedila Frozinone, dok je Kjevo sa 3:1 bio bolji od Palerma.